HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YEME & İÇME -- 18 Kasım 2021

Bambaşka Bir Konsept Coeur de Lion & Barbekü's

Magazinizmir
30 yaşındaki Gıda Mühendisi Sergen Uzgan tarafından işletilen, Coeur de Lion & Barbekü's, 1 Haziran 2021'de yeniden kapılarını hizmete açtı.

Coeur de Lion Kurucusu Sergen Uzgan restoran hakkında, "2020 ekim ayında restoranımızı açtık. 21 Kasım’da pandemi nedeniyle kapattık. 1 Haziran'dan itibaren tekrar hizmete açıldı. Yerimiz çok güzel. Konum olarak bize çok cazip geldi. Çevre yolunun hem girişine hem de çıkışına yakın olduğu için tercih ettik. Şehrin ortasında dağ havası veriyor. Biz mangalcı olduğumuz için dağ havası bize çok uygun. ‘Coeur de Lion’ aslan yürekli anlamına geliyor. Hem de koz ve kör anlamına da geliyor. Yaptığımız işe uygun olsun diye bu ismi seçtik." dedi.

DÜNYADA SAYILI MEKANDA BULUNAN FARKLI KONSEPT

Dünyada sayılı mekanda bulunan konseptle ilgili bilgiler veren Uzgan, "Alt katımızdaki konsept tamamen bize aittir. Üst kat ise yeni nesil meyhane tarzında hazırladık. Masalarımızda mangallarımız var. Mangal istemeyenler için de normal masa şeklinde de kullanılabiliyor. Kilogram hesabı çalışıyoruz. Dilediğiniz eti ve mezeyi seçiyorsunuz. Etlerimizin yanına uygun içeceklerimizle misafirlerimize lezzet şöleni yaşatıyoruz.”
"Değerli etlerimiz var. Kuzu bonfile, kuzu lokum, kuzu küşleme ve külbastı gibi çok seçeneğimiz var. Dana olarak da anrikot ve bonfile satıyoruz. Dry Age'lerimiz var. 500 kişiye aynı anda hizmet verebiliyoruz. 40 kişilik profesyonel bir ekibimiz var. Konseptimiz çok farklı, dünyada sayılı mekanda vardır. Tavanlar yüksek. Masaların arası oldukça mesafeli. Tasarımı ise diğer mekanlardan oldukça farklı." diye ekledi.

FINDIK KABUĞUNDAKİ LEZZET SIRRI

Mangallarda fındık kabuğu yaktıklarını söyleyen Uzgan, "Fındık kabuğunu ham olarak alıyoruz. 48 saat mangalda yanabiliyor. Koku veya is yapmıyor. Etlerimizin lezzetinin çok beğenilmesinin sebeplerinden birisi de fındık kabuğunda yaktığımız mangallarımız. Kuzularımızı Balıkesir'deki anlaşmalı kesimhanelerde kestiriyoruz. Danalarımızı da özel seçiyoruz. Değerli etlerimiz özenle seçiliyor. Müşterilerimiz etlerimizin lezzetini çok beğeniyor."

HAMBURG ŞUBESİ İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR

"Yurt dışına şube açacaklarının bilgisini veren Uzgan, "Markalaşmak için bu yatırımı yaptık. Almanya, Hamburg için şube görüşmelerimiz devam ediyor. İzmir dışında diğer illerimize ve yurt dışına açılmayı hedefliyoruz."

İZMİRLİLER ET YEMEK İSTEDİĞİNDE BİZİ TERCİH EDİYOR

Etkinliklere ev sahipliği yaptıklarının altını çizen Uzgan, "Özel davetler düzenleniyor. Açık alanlarda etkinlikler düzenleniyor. Doğum günü etkinlikleri, nikah sonrası yemek, kokteyl tarzı nikahlar için İzmirliler mekanımızı tercih ediyor. İzmirliler et yemek istediğinde bizi ziyaret ediyor.”

"Fındık kabuğunda nar gibi pişen etlerimizin tadına bakmak isteyen İzmirlileri Coeur de Lion & Barbekü's'e bekliyoruz" şeklinde konuştu.

FACEBOOK İLE BAĞLAN