HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Erdal Sagim

Yılbaşı Partisi Öncesi 5 Adımda Cilt Bakımı

Magazinizmir

Sonbaharın kapanışı kışın başlangıcı yılın son ayı aralık! geride bıraktığımız bir yılın değerlendirmesini yapmak ve önümüzdeki yeni yıl için ulaşmak istediğimiz hedefleri düşünmek adına harika bir zaman. Ve her sene sonunda

BİR KLASİK SLOGAN

 “YENİ BİR YIL , YENİ BİR BEN” derken siz sevgili AstroBeauty okurları için Aşkın güzelliğin Estetiğin, Kozmetik ve kozmetik ürünleri ile beraber yeme ve içme konularını temsil eden küçük şans gezegeni Venüsün gökyüzündeki seyrinden ilham alarak hazırladığım bu ay ki köşe yazıma 10 Aralık tarihinde başlayacak Venüs’ün oğlak burcu transiti eşlik ediyor ve bu transitin etkisi Estetik ve Cilt bakımı konularında kendinize yeni dokunuşlar yapmanız adına öncülük sağlıyor. Şarap gibi, yıllandıkça güzelleşmenin ve değer kazanmanın simgesi olan Venüs Oğlak kombinasyonuna dair sofistike olduğu kadar “gelenekselci” bir şeyler de vardır. Çok sevdiğiniz ama uzun zamandır tatmadığınız lezzetler ve özlediğiniz parfümler bu dönem yeniden hayatınıza girebilir, bu ay Özellikle toprak elementine mensup olan boğa başak ve oğlak burçları İle kişisel haritalarında Venüs’ü toprak burcu olanlara bir haberim var Yılbaşı gecesi için gün sayarken kendinizi daha mutlu etkileyici ve çekici hissedebileceğiniz gibi Daha dinamik görünmeniz adına stilinize de ekstra yatırımlar yapmanızda fayda var ,  kim bilir belki de YeniYıl da Sizler için Yeni bir Aşk kapıda ! Pek çok kadının en büyük arzusu, şüphesiz ki o gece göz kamaştırmak. Öyleyse işe neden cildiniz ile başlamıyorsunuz? Yeni yıl partisinde cildin ile ışıldamak istiyorsan; arkana yaslan ve bana kulak ver. Parti öncesi 5 adımda harika görüneceğin cilt bakım tüyoları geliyor! 

 

1- İlk Adım: Temizleyiciler

 

Tüm gün sen fark etmesen de cildine işleyen kirler, cilt yüzeyinde bir tabaka halinde birikiyor. Bu durum cildinin nefes almasını engelliyor; parlak görünümünü de yitirmesine neden olabiliyor. Bu nedenle “temiz bir cilt her şeydir” diyor ve işe her şeyden önce temizleyici kullanarak başlamanı öneriyoruz.

Bunun için 10 çeşit hyalüronik asit ile formüle edilmiş cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda nem dengesini koruyan

MISSHA SUPER AQUA ULTRA HYALON Temizleme köpüğü ile ilk adımı atabilirsin.

 

2-  Tonik Kullanmayı Unutma!

Pek çoğumuz bu adımı es geçebiliyoruz. Oysa ki temizleyicilerin ardından tonik kullanmak, cildin arınmasını destekleyen en önemli adımlardan birini oluşturuyor. Önerim temizleyici ürünün devamı niteliğindeki Ölmez Otu ve Hyaluronik Asit kompleksinin gücüyle formülize edilmiş Loccitane Immortelle Precious Enriched Water; cildinize yoğun nem sağlar ve nemsizlikten kaynaklanan ince çizgilerin azalmasını sağlar. Bu zenginleştirilmiş su, temizlik ritüelinizi tamamlar ve cildin rahat ve daha elastik hissetmesini sağlar.

 

3-  Sıkı Görünümlü Bir Cilt İçin Serum Kullanımı

 

Hep tartışılagelen bir soruya açıklık getirmek istiyorum . “Önce nemlendirici mi yoksa serum mu kullanmalı?” sorusu için cevap: Serumlar! Yoğun nem veren dokuları ve nemlendiricilere oranla ciltte daha hızlı emilen yapıları nedeniyle, bakım ritüelinde serumlara öncelik verilmesini öneriyorum. Vazgeçilmeziniz olacak ürün ise Shiseido Ultimune Power Infusing Concentrate, daha güçlü anti-aging faydalarıyla sağlıklı, canlı bir cilt yaratmak için çift yaşlanma karşıtı teknoloji ve 8 bitki ile güçlendirilmiş yaşlanma karşıtı serumdur. Cildin iç savunmasını etkinleştirir. Cildinizi ideal duruma getirmek için cildin hayati mikrosirkülasyonunu uyarır. Cildi nemlendirir ve stres, doğal yaşlanma ve hava kirliliğinin zararlı etkilerine karşı korur. Cildin esnekliğini optimize eder. 3 gün sonra cilt gözle görülür şekilde daha parlak görünür. 1 ay sonra cilt daha sıkı ve esnektir. Bir şişeden sonra kırışıklıklar gözle görülür şekilde azalır, cilt yenilendikçe daha genç görünür. Yaşlanma belirtilerinden arınmış, sağlıklı, canlı bir cilt arzulayan tüm kadınlar için idealdir.

 

4- Göz Çevresi Bakımı

 

Son olarak göz çevresi bakımını da ihmal etmemelisin. Göz çevrene uygulayacağın bu son adımın, kırışıklık görünümünü azaltacağını unutmamalısın. Creamy Eye Treatment with Avocado göz bakım kremi ile son derece hassas olan bu bölgeyi nemlendirebilirsin.

İçeriğindeki avokado yağı sayesinde göz çevresini nazikçe nemlendiren bu ürün, göz çevresine anında canlı bir görünüm kazandırıyor. Bu arada, iyi etki için ürünü göz çevrene değil, elmacık kemiklerinin hemen üzerine de uygulamanı öneriyorum.

 

5-  Nemlendirici Adımı

 

Ve geldik en önemli adıma: Nemlendiriciler. Sizlere şunu söyleyebilirim ki sadece yılbaşı partisi öncesi değil, hayatının her anında nemlendirici kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Doğru beslenmek kadar önemli olan nemlendirici kullanımı; genç, parlak ve dinç görünen bir cildin anahtarı Mucize İksir’ İçeren Yoğun Nemlendirici Krem

LA MER CREME DE LA MER

 

içeriğindeki Deniz Yosunu, Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Demir, Lesitin, Vitamin C, E ve B12, Turunçgil yağı, Okaliptus, Buğday Tohumu, Kaba Yonca ve Ayçiçeği’nin üstün birleşimi sayesinde cildin koruyucu nem bariyerini güçlendirerek, cildin kendini iyileştirmesine ve yenilemesine yardımcı olur. 

 

Gördüğünüz gibi 2022 yılbaşı partisinde enerjiniz ve gülümsemenizle olduğu kadar, mükemmel görünen cildinizle de herkesi kendinize hayran bırakmanız işte bu kadar kolay. Tüm okurlarıma Önce Sağlık, sonra Varlık ve de Aşkla mutlu yıllar.


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN