Magazin İzmir
Sinemis Alkın

Özgün, İçerik

Özgün İçerik | 05.03.2019
Kendi gökkuşağımın altına girip dans etmeye başlayalı tam 14 sene oldu. İkizleri kucağıma verdiklerinde gerçek dünya ile tanıştım ben de. Pamuk prensestim o güne kadar, o andan itibaren sanki koca ülkeyi bana bahşetmişler gibi kraliçe olmuştum çocuklarımın dünyasında. Her gün yeni şeyler öğretirken hayat bana, şimdi gerçek olanları vermiş, “Al yeniden ba..
Özgün İçerik | 06.03.2019
İnsanların bu denli acımasız olabileceğini, kalplerinin bu kadar nasır tutabileceğini, çürüyebileceğini düşünememiştim ben. Nedir bu öfke ve bu kin? Nedir bu sapkın fikirlere götüren insanları? Ne oldu da gözleri kapandı sevgiye? Geçmişte yaşamış oldukları olaylar mı, yetiştikleri aile ortamı mı bu katliamlara sebep oluyor du bilemiyorum. Gerçek olan anlık zevk..
Özgün İçerik | 11.03.2019
YETMİŞİNDE BİLE ZEYTİN DİKECEKSİN MESELA,  ÖLMEKTEN KORKTUĞUN İÇİN DEĞİL, ÖLMEYE İNANMADIĞIN İÇİN… Nazım Hikmet Dededen oğla, oğuldan torunlara geçen tutkudur, aşktır zeytin sevdası bizde. Dedemle başlayan bu sevdayı dokunmadan, koklamadan, hissetmeden anlayamaz kimse. Anlayabilmek için dinlemek gerekir her tanenin anlattığı hikayeyi. Görebilmek gerekir g&oum..
Kasim Özel | 25.03.2019
Ben kadınım ve bir anneyim. Bunun içindir cumhuriyetime bağlılığım ve onun kurucusu Atam’a olan sonsuz sevgim ve saygım. Kadının toplum ve medeniyet içindeki önemini her fırsatta vurgulayan, önemseyen ve bunun için devrimler yapan bir kahramandır benim atam. Türk kadınına her zaman güvenmiş, Türk kadının toplumda hak ettiği yere gelebilmesi için öncü refo..
Özgün İçerik | 26.03.2019
Benim için senenin en güzel, en anlamlı ay’ı geldi. Aralık ayının herzaman bana ait olduğunu düşünmüşümdür. Dileklerim ve isteklerimin gerçekleştiği ay oldu doğumgünüm bu ay’a denk geldiği için. Sanki herkes benim mutluluğum için çaba sarf ediyor gibi gelir bana. İkizlerimin doğumgününün de bu ay’a denk gelmesi hayatın bana ..
Sağlık & Yaşam | 02.04.2019
Benim ikizler, bir yaş daha almanın sevincini yaşarken beni de bir korkudur sardı. Yaşları gereği yükselen hormonal değişiklikler kendini ciddi oranda hissettirmeye başlaşmıştı ve liseye başlamaları, yeni okul, yeni arkadaşlıklar gibi pek çok kaygının da önüne geçmişti. Terrible two ile başlayan çocukluk şimdi kendini delikanlı olma yolundaki değişikliklere teslim etmişti.  Bi..
Özgün İçerik | 29.04.2019
Kişisel gelişim ve spiritüel konularına biraz ilginiz varsa ilk duyduğunuz ve odaklanmanız gereken şeyin’’anda kalmak’’ ve ‘’şimdide olmak’’ cümlelerin ilk sırada ve en önemlisi olduğunu bilirsiniz. Bunda amaç, zihninizde sürekli konuşan, iç dünyayınıza huzur vermeyen sesleri durdurup an’da kalmanız şimdiye odaklanmanız gerektiğinin ö..
Özgün İçerik | 13.05.2019
Dergiye yazmaya başladığımdan bu yana, her ay ikizlerle yazacağım yazı konusunda konuşuyoruz. Bu sabah bana yine sordular, müzik olacak dediğimde çok mutlu oldular.  Bizi tanıyan herkes çok iyi bilir ailece müzik delisi olduğumuzu. Her türden müzik dinlemeye çalışırız. Sabah gözümüzü açtığımız an başlar bizim evde müzik tınıları. Evde, arabada,..
Özgün İçerik | 05.07.2019
İLK OLARAK SEVGİLİ CANIM BABAMIN BABALAR GÜNÜNÜ KUTLAR,KOCAMAN SEVGİ DOLU YÜREĞİNDEN,PAMUK ELLERİNDE ÖPERİM… VE GELDİ GÖNLÜMÜZÜN EFENDİSİ YAZ TATİLİ.UZUN BİR KIŞ SONRASI BAŞLAYAN SICAK HAVALAR KENDİNİ İYİDEN İYİYE HİSSETTİRMEYE BAŞLADI.PLANLAR YAPILIYOR,YAZLIK EVLER AÇILIYOR.TABİİ ÇALIŞANLAR İÇİNDE PAZARTESİ SABAHLARI İŞE YETİŞME TELAŞI,C..
FACEBOOK İLE BAĞLAN