HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 13 Kasım 2023

Sonbahar- Kış Makyaj Trendleri

Magazinizmir
Sonbahar- Kış Makyaj Trendleri

 

Makyaj da yeni bir şeyler denemeye cesaretiniz varsa siyah eyeliner lere bir şans vermelisiniz tüm gözü çerçeveleyen kalın çizgiler bu sezon sıkça göreceğimiz bir trent yüzün geri kalanını temiz ve sade bir görünüm de kalırken bu makyaj bolca maskara ile tamamlanmalı soğuk tonlarda buzlu farlarını buğulu bir makyaj yaparak da göz makyajınıza biraz farklı katabilirsiniz

  Yanaklar: Yaza damgasını vuran Strawberry makyajı hala revaçta bu trent likit veya toz allığınızda devam ettirebilir veya yanaklarınıza biraz daha koyu tonlara yönelebilirsiniz.

 

Dudaklar: Bu sezon dudaklarda bolca zengin bordo daha koyu kırmızılar ve koyu sıcak kahverengiler göreceğiz kusursuz bir görünüm için rujunuzu aynı renkte bir dudak kaleminden yardım alın dudak çevresine de kapatıcıyla pürüzsüzleştirin.

Canlı kırmızı : Kırmızının elbette bir sezonu yok senenin her günü mutlaka makyaj koleksiyonunuzda olmayı hak ediyor ancak özellikle sonbahar ve kış aylarına daha çok yakıştığını söylemeliyiz mat ya da parlak bitişli olması ise tamamen sizin tercihinize kalmış.

Latte dudaklar:Latte makeup trendi sayesinde bej ve kahverengi tonları da yükselişe geçen renklerden tüm kahve tonları sonbaharı etkisi altına almaya hazırlanırken daha dolgun görünümlü dudaklar için yine kahve tonlarında bir dudak kalemi kullanabilirsiniz.

Olmazsa olmaz bordo:Soğuk havalarda bordo demek sadece bir rimel biraz alık ve bordo ruj ile birlikte sonbahar ve kış aylarına uyumlu çok pratik bir makyaj hazırlayabilirsiniz, kendini ön plana çıkaran dudaklarda sezonun makyaj trendleri arasında yer alıyor.

Nude tonlardan vazgeçemeyenler: Sezonun trend ruj renkleri arasında elbette nude tonlar da yer alıyor çünkü trendlerden bağımsız bir şekilde her makyaja ve mevsime uyum sağlayabilme gücünü ellerinden tutuyorlar.

 

Aslı Çakıl 

Make Up Artist 

FACEBOOK İLE BAĞLAN