HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 13 Şubat 2020

SAHTE HESAPLA GÖRÜŞÜP BULUŞMAYA ÇAĞIRDIĞI KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Magazinizmir
Gaziantep'te, intikam için sosyal medyada sahte hesap kullanarak buluşmaya çağırdığı 17 yaşındaki Samet Çalışkan'ı öldüren katil ile 9 arkadaşı ekipler tarafından 280 güvenlik kamerası incelenerek yakalandı.

Gaziantep'te, intikam için sosyal medyada sahte hesap kullanarak buluşmaya çağırdığı kişiyi öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlı ile 8 arkadaşı tutuklandı.

KIZ ARKADAŞI İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜREREK İKNA ETTİ

İddiaya göre, yaklaşık 1,5 yıl önce kendisini bıçakla yaralayan Samet Çalışkan'dan (17) intikam almak isteyen F.U, (17) sosyal medyada kadın ismi kullanarak hesap açtı.

 

 

 

F.U, bir süre sosyal medya hesabından mesajlaştığı Samet Çalışkan'ı daha sonra kız arkadaşı S.K. ile telefonda görüştürerek buluşmaya ikna etti.

3 GÜN BOYUNCA 280 GÜVENLİK KAMERASI İZLENDİ

Arkadaşlarıyla beraber buluşma yerine giden F.U, burada Samet Çalışkan'ı bıçaklayarak öldürdü. Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 3 gün boyunca yaklaşık 280 güvenlik kamerasının kayıtlarını inceleyerek zanlıların kimliğini tespit etti.

10 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Ekipler, zanlıların adreslerine düzenledikleri operasyonla F.U. ve S.K'nin aralarında bulunduğu 10 şüpheliyi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen F.U ile 8 arkadaşı çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, S.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

FACEBOOK İLE BAĞLAN