Lösev'in, AB Destekli “Kanser Kaderimiz Olmayacak” Projesi Konferansları İzmir'de

T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından desteklenen “Kanser Kaderimiz Olmayacak” projesi konferansları İzmir’de gerçekleşecek konferans ile devam ediyor.LÖSEV tarafından yürütülecek proje kapsamında, 2015 yılı boyunca yurt çapında belirlenen 15 merkezi il ve çevresinde kanser hastalığında toplumsal farkındalığın yükseltilmesi amacıyla bir dizi seminer, konferans ve aile ziyaretleri gerçekleştirilecek.
“Kanser Kaderimiz Olmayacak” sloganıyla başlatılan proje kapsamında kamuoyuna, işverenlere ve hastalara temel hasta ve özlük hakları, kanser ve kanserden korunma yolları konuları hakkında bilinçlendirme seminerleri verilecek. Proje sonunda, yapılan çalışmalar ve alınan geribildirimler doğrultusunda bir sonuç bildirgesi yayınlanması ve kanun yapıcılara yasal mevzuat konusunda bir dizi öneri paketi sunulması hedefleniyor.
Proje şu adımlardan oluşacak;


Proje 12 ay sürecek ve Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Konya, Çorum, Kocaeli, Aydın, Kayseri, Adana, Samsun, Gaziantep ve Batman olmak üzere 15 ilde temel hasta ve özlük hakları, kanser ve kanserden korunma yolları konularında konferans ve seminerler düzenlenecek.
Bu toplantılarda kanser ve kanserden korunma yolları, temel hasta ve özlük hakları konularında eğitimler verilecek ve geri bildirimler alınacak.
Hastalar, hasta yakınları, sağlıklı bireyler, işverenler, devletin ilgili makamları, kamu kuruluşları yetkililerinin de katılacağı konferanslar sonrasında yasada olan ve uygulanmayan ve yasada olması gereken fakat olmayan konularda öneri paketleri hazırlanacak ve bu öneri paketleri TBMM Başkanlığı’na, milletvekillerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanlığı’na sunulacak.

Projenin daha geniş kitlelere duyurulmasında siz değerli basın mensupları ve kuruluşlarının da katkısından mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

PROGRAM

TARİH : 07 Nisan 2015 Salı
YER : İzmir Ege Palas Business Hotel(Alsancak)
SAAT : 14:00 – 16:00
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Lösev, İzmir, Avrupa Birliği Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Ankara, İstanbul, Antalya, Bursa, Eskişehir, Konya, Çorum, Kocaeli, Aydın, Kayseri, Adana, Samsun, Gaziantep, Batman, TBMM, Aile, Sosyal Politikalar Bakanlığı, izmir etkinlikleri