HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 7 Ekim 2017

Gözlük Seçmenin Kolay Yolları

Magazinizmir
Gözlük seçmek zor mu? Bu adımlarla artık çok kolay!

 

Uygun Boyutu Seçin

Büyük gözlükler ya da küçük çerçeveler arasında seçim yaparken, o dönem neyin trend olduğunu bilin. Gözlük modası çabuk eskiyen ama sık tekrarlayan bir yapıya sahip. Ayrıca gözlük alırken mutlaka deneyin. Gözlüklerin kafanızı sıkıştırmadığından emin olun. Sert yapıdaki gözlüklerin sallanmıyor oluşu mutlu eder ancak bir süre sonra acı verir. Ve asla kirpikleriniz lense dokunmamalıdır.

 

Yüzünüze En Uygun Çerçeve Türleri

Yüz şekliniz ile çerçeve şekli arasındaki o uyumu sağlamak çok işinize yarayacaktır. Örneğin yuvarlak bir yüzünüz varsa, açılı çerçeveler mükemmel uyum yakalar. Ya da yüzünüz daha kareli ise yuvarlak çerçeveler harika duracaktır. Eğer yüzünüz oval ise şanslısınız. "Mükemmel Hat" diye tabir edilen oval yüze, hemen hemen tüm gözlük türleri uyar.

 

Renklerin Anlamı

Renkler sizin modayla olan bağlantınızı göstermez. Renkler güzeldir ancak çoğu zaman görüşünüzü etkiler. Aracınızla trafik ışıklarında renkleri ayırt edemeyeceğinizi hayal edin. Doğru lensi bulmak sağlık açısından olduğu kadar kullanım amacınıza da hizmet eder.

 

Klasiklerden Şaşmayın

Tüm bu saydığımız olgular kafanızı karıştırdıysa, klasik gözlüklerin neden her sezon alternatifi çıktığını göz önünde bulundurun. Klasikler asla eskimez. Hep tercih edilir. Aviators, clubmasters ve wayfarers hemen hemen herkesin aşık olduğu başlıca modeller. Bu klasiklerin sınırlı sayıda çıkan ve her sezon değişen işbirliklerini takipte kalın!

Tüm bu tavsiyelerden sonra, şimdi aşağıdaki gözlük önerilerimize göz atabilirsiniz.

Carrera, 900 TL | Carrera, 870 TL | Fendi, Peekaboo, 1900 TL

Carrera, 890 TL | Le Specs & Adam Selman, Play Girl, 850 TL | Polaroid, 285 TL

Fendi, Peekaboo, 1700 TL | Le Specs & Adam Selman, Last Lolita, 850 TL | Polaroid, 285 TL

FACEBOOK İLE BAĞLAN