HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 2 Şubat 2023

Bu Karavan Bambaşka… Bisikletli Karavan

Magazinizmir
RoadSnailCamper Kurucusu Fevzi Aras ve eşi İdil Aras ile TTI Outdor fuarında bir röportaj gerçekleştirdik.

Fuarın ilgi odağı olan bisiklet karavan oldukça dikkat çekerken ziyaretçiler bol bol fotoğraf çekildi. Elektrik destekli bisikletler için karavanı geliştiren Manisalı girişimci Aras, ürünlerini İzmir’deki fuarda sergiledi. 50 kilogram ağırlığındaki karavan 150 kilograma kadar yük
taşıma kapasitesine sahip.

RoadSnailCamper hakkında bilgi veren Kurucu Fevzi Aras, “Ürünümüz Avrupa ile eş zamanlı Türkiye’nin ilk e-bike jumper’ı elektrik destekli bisikletler için tasarladık. İlk ürünümüz ilk fuarımız. Heyecanlıyız. Yoğun ilgi gördük.”
“Dünyada 8-10 yıl öncesinde bisikletler için karavanlar üretildi. Ancak çok tercih edilmedi. 10 yıl önce e-bike satışları oldukça arttı. Gerçekten güçlü bisikletler. Müthiş torkları var. Sektörde bu yüzden kullanıcak aksesuarlarda çoğaldı. Bizde ona paralel olarak kamp karavan ürünümüzü piyasaya sürdük. Üretimimiz Manisa Merkez’de gerçekleşiyor.”

“Fuarda çok yoğun ilgi gördü. Gerçekten çevreci bir ürün. Ciddi bir inovasyon. 55 kilo aliminyum bir şaseden oluşuyor. Dış tarafı kompozit. Dışında yalıtım duvarımız var. Dahili disk frenleri, aydınlatmalar mevcut. Ekstra tente, ekstra güneş paneli opsiyonları yer alıyor. Kullanıcılar kahve makinelerini çalıştırabiliyorlar, telefonlarını şarj edebiliyorlar. Banyo ve wc ihtiyaçları hariç normal karavan şeklinde iş görüyor.”

“Karadağ’da, Fransa’da ve ABD’de görüştüğümüz firmalar var. Fuardan sonra onlarla görüşüp ihracata başlamak istiyoruz. Sadece son kullanıcılar için değil oteller, free campingler, kiralayıcılar da bu ürünü alıp ticari olarak kullanabiliyor.”
“Firmamızın ismi yol salyangozu anlamına gelen RoadSnailCamper. Salyangoz gibi evini sırtında taşıyan bir ürün.”
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN