HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 5 Şubat 2018

Uyurken Saçlarınızı Toplayın

Magazinizmir
Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Merkezi Direktörü Yasemin Gülgör, kadınların uyurken saçlarını yukarı doğru toplayarak, kırılmaların önüne geçebileceklerini söyledi.

Kadınlarda ve erkeklerde saçların duruşu ve şeklinin kişinin kendisini iyi ve kötü hissetmesini sağladığını anlatan Yasemin Gülgör, "Modumuzu, ruh halimizi belirleyen saçlarımız için doğru yıkama ve doğru tarak kullanımı ile sağlıklı tutabiliriz. Kafa derisi ve saçlar, kötü kullanılmaya oldukça dayanıklı olmasına rağmen fazla veya yanlış yapılmış permadan, boyadan, renk açıcılardan veya masajdan zarar görebiliyor.Saçın güzelleşme miktarı kişiden kişiye değişiyor" dedi.

Saç kırıklıklarından kurtulmanın ya da kırıkların daha geç belirmesinin çeşitli yollarını anlatan Gazi Hastanesi Saç Ekim Merkezi Direktörü Gülgör,  "Fırçalama, yanlış yıkama ve düzensiz saç kesimi gibi kötü bakımlar saçların kırılmasına sebep oluyor. Saçlarınızın uzun ömürlü olması için doğru bakım ürünleri seçin. Yıkarken nazik davranın, tahta fırça kullanın, uyurken bile saçlar kırıldığı için saçları yukarı doğru toplayın" dedi.

Güzelliğin sırrı doğru fırçadan ve saça nazik davranmaktan geçiyor. Uzun saçlı kadınların yanlış fırçalama, yanlış yıkama, düzensiz saç kesimi gibi etkenlerden kaynaklanan saç kırılmalarının yoğun olduğu söyleyen Gülgör, "Bazı bakım teknikleriyle ve doğru ürünler kullanarak uzun, gür, ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz" şeklinde konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN