HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 22 Ocak 2018

Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu: "Türk Hekimleri Dünyayla Yarışıyor"

Magazinizmir
Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, "15 - 20 yıl önce bazı göz tedavileri için hastaları yurt dışına göndermek zorundaydık. Şimdi ise bütün tedavileri ülkemizde yapabiliyoruz. Bundan büyük gurur duyuyorum" dedi.

Türk hekimlerinin yurtdışında, deneyimli ve başarılı olarak tanındığını kaydeden Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, "Hekimlerimiz dünyayla yarışıyor; hatta bir adım öne çıkıyor. 15 - 20 yıl önce bazı göz tedavileri için hastaları yurtdışına göndermek zorundaydık. Şimdi ise bütün tedavileri ülkemizde yapabiliyoruz. Bundan büyük gurur duyuyorum" dedi.

Kendisinin de özel hastane sahibi olmasına rağmen, her zaman doktor kimliğini ön planda tuttuğunu kaydeden Kaşkaloğlu, "Her zaman önce tıbbı ve hasta mutluluğunu ilk hedef olarak belirledik. 40 yılı aşan mesleki deneyimimle birlikte, güven ve kaliteyle anılan bir marka bilinirliği yarattık" diye konuştu.

Türkiye'de sağlıkta dönüşüm programıyla birlikte, 2002 yılından sonra hızlı bir gelişme yaşandığını vurgulayan Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, çevre ülkelere nazaran göz tedavilerinde önemli aşamalar elde edildiğini hatırlattı.

Hangi branşta olursa olsun, hekimlerin kendilerini güncel bilgilerle donatmasının önemine de dikkat çeken Kaşkaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Yılın önemli bir bölümünde tıp alanındaki son gelişmeleri takip etmek için yurtdışındaki kongrelere katılıyoruz. Tabii ki, hekim olarak gelişen teknolojiyle birlikte artık Amerika'daki bir kongreye bizzat katılmak gerekmiyor. İnternet üzerinden online olarak da kongreleri takip edebiliyoruz. Bir hekimin kendi gelişimini sürekli sağlaması gerekiyor. Bunun için başkalarının deneyimlerinden de faydalanmak önemli" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN