HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 29 Eylül 2016

Milano Haftası'nın Dikkat Çeken 10 Anı

Magazinizmir
New York'un çılgın, Londra'nın tuhaf güzellik tufanının ardından Milano klasikleri yeniden tanımlayan, rengarenk güzelliğiyle karşımıza çıkıyor. Milano'yu da ele geçiren sim partisinden yeni nesil, eklektik saç modellerine Milano Moda Haftası'nın en dikkat çeken 10 güzellik anını bir araya getirdik.

Walt Disney İlhamı

Fendi'nin İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonu için Karl Lagerfeld bu kez güzellik konusunda ilham sınırlarını zorladı. Disney filmi Wreck-It Ralph’ın şeker kızı Vanellope’den esinlenen Lagerfeld aynı zamanda saç ve makyaj artistlerinin hayal güçlerini test etti. Makyaj duayeni Peter Philips tarafından yaratılan pembe, parıltılı dudaklar ve ezberbozan eyeliner'a Sam McKnight yarım topladığı saçlarıyla ve renkli Fendi tokalarıyla kusursuz bir şekilde eşlik etti ve Lagerfeld'in zorlu sınavından başarıyla geçti. 

Pembe Rüyası

Tutkulu kırmızı ve masum beyazın tatlı flörtü pembe No. 21'in İlkbahar/Yaz 2017 şovunu egemenliği altına aldı. Modellerin farklı tonlardaki pembe saçları Tom Pecheux'nun tasarladığı mavi-pembe kedi gözleriyle tamamlandı.

Düşsel Güzellik

Alessandro Michele Gucci'nin İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda bizi fantazi dünyasına unutulmaz bir yolculuğa çıkardı. 70'ler Hollywood'undan esinlenen koleksiyonda pastel kaşlardan neo-romantik dövmelere birçok farklı güzellik ilhamı yakaladık. Şovun eklektik yapısında şüphesiz ki en dikkat çeken saç modellerinnden biri de Paul Hanlon yarattığı Rönesans örgü-topuzu oldu.

Sihirli Sim

Sim güzellik dünyasındaki sihirli yerini korumaya devam ediyor. Giamba 2017 İlkbahar/Yaz şovunda karşılaştığımız uzay efektli yüz dövmeleri sime alternatif bir yorum getiriyor.

Fırça Darbeleri

Çılgın New York ve tuhaf Londra'nın ardından Milano gökkuşağı renklerini kucaklıyor. Maxmara İlkbahar/Yaz 2017 şovunda modeller fırça darbelerini andıran göz makyajlarıyla çekim alanımıza girdi. Modelleri tuval yerine koyan makyaj artistleri renkli fırça darbeleriyle güzellik sanatına el attı.

20'ler Dalgası

Wang'in platin ordusuna yaratan saç artisti Guido Palau bu kez de sihrini Prada şovunda konuşturdu. 7 modeli kulak hizasında küt kesimle tanıştıran Palau için moda haftasının en korkusuz saç artisti diyebiliriz. Prada'nın modern yorumuyla 20'ler saç kesimi podyumun en yeni ve en dikkat çekici kısa saç modeli oldu.

Punk Topuzlar

Diesel Black Gold şovundaki punk, mini topuzlar radarımıza yakalandı! Rihanna'nın Anti albüm kapağını andıran saç modeli Diesel Black Gold şovunda tek hamlede rol çaldı.

Işıltılı Pınar Detayı

Makyajda ışıltı hareketini başlatan Pat McGrath durmak bilmeksizin ilerliyor. Yeni koleksiyonunu Versace İlkbahar/Yaz 2017 şovunda görücüye çıkaran Pat McGrath bu kez ışıltının ihtişamını göz pınarlarına taşıyor. Pat'in gözlerdeki disko efekti modellerin aşırı uzun, düz saçları eşlik ediyor. Kısacası Donatelle bir kez daha hayalindeki seksi Versace kadınını gerçeğe dönüştürüyor.

Oyuncak Bebek Saçları

Jeremy Scott Moschino'nun İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonu için çılgın dehasından sakınmıyor. Modelleri gerçek boyutlarda oyuncak bebeklere dönüşten Scott, kağıt görünümlü tasarımlarını kısa retro saç kesimiyle tamamlıyor.

Akdeniz Klasiği

Dolce&Gabbana Akdeniz sıcaklığından vazgeçmiyor. İhtişamlı saç aksesuarları denince akla ilk gelen İtalyan marka İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda da bu iddiasını başarıyla sürdürüyor. Romantik ve göz alıcı saç aksesuarlarına bir Akdeniz kadını klasiği olan kırmızı ruj eşlik ediliyor.

FACEBOOK İLE BAĞLAN