HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 14 Aralık 2016

Kırmızı'nın Makyajda Yeni Aılımı

Magazinizmir
Kırmızıyı sadece seksapelle ilişkilendirmek, çok daha büyük anlamlar taşıyan bu duygulu renge biraz haksızlık değil mi? Gücün, feminenliğin, yaşam kaynağımızın, utanmanın ve aynı zamanda fütursuzluğun da rengi olan kırmızıya, makyajda da yeni kullanım alanları açılıyor.

Öpücüğün Ardından

Dış çizgileri kalemle netleştirilmiş keskin hatlı kırmızı dudaklar yerine, öpüştükten sonra hafif dağılmış, net çizgileri olmayan dudaklar daha doğal ve gerçekçi. Rengin kalıcı olması için kalemi tüm dudaklara uygulayın, üzerine kırmızı ruj sürün ve dudakların daha büyük gözükmesini istiyorsanız hafif taşırın. Daha sonra ucu ince bir kulak pamuğu ile dudak çerçevesini temizleyin ve dış çizgiyi daha buğulu bir hale getirin. 

Kızarık Gözler

Kırmızı dudakları hiç makyaj olmayan gözlerle birleştirip, çok keskin bir görüntü yaratmak yerine, gözlere hafif ışıltılı veya gloss dokusuna sahip kırmızı bir farı, varla yok arasında ve parmakla tampon hareketleri yaparak uygulayın.

Beklenmedik Yerden

Kırmızı göz kaleminin, bakışları güçlendirmede en az siyah kalem kadar etkili olabileceğini kim bilebilirdi? Özellikle renkli gözlere çok yakışan kırmızı kalemi henüz kalın bir eyeliner olarak uygulamaya hazır değilseniz, üst ve alt kirpik diplerinize uygulayarak bakışlarınızı derinleştirin.

FACEBOOK İLE BAĞLAN