HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 17 Kasım 2018

EddaBeauty ile Işıldamaya Hazır mısınız?

Magazinizmir
EddaBeauty Academy Alsancak kültür mahallesi 1377 sokak Aydıner apartmanında ki yeni şubesinde hizmette açıldı.

EddaBeauty yeni şubesinde cilt tedavileri, cilt mezoterapi işlemleri, protez tırnak, ipek kirpik, kaş vitamini, beyler için saç mezoterapisi, kirpik liftingi, Spa el ve ayak bakımı işlemleri yapılıyor. Özellikle şuan trend olan kaş vitamini uygulamasında bir hayli iddialı olan güzellik merkezi kaşları dökülmüş yada yanlış kaş alımından dolayı küsmüş ve seyrek olan kaşlara yapılan bir uygulamayla adeta mucizeler yaratıyor. . Hydrapeel Bakımı ile cilde gençlik aşılayan EddaBeauty; Kullandığı AHA ve BHA hidroksi asitleri sayesinde ciltte demodex bakterisinin üremesini önleyerek cildi temiz tutuyor. Uygulama yağ kontrolünü sağlayarak, renk açılması ve aknelerin yok edilmesi gibi işlemlerde etki gösteriyor. Hydrasoftpeeling özelliği sayesinde cilt tahrişini minimuma indirirken, peeling sonrası nemlendirici etki yaratıyor.
EddaBeauty Academy’de; Güllü, zencefilli & limonlu, Hindistan cevizli, çilekli ve çikolatalı esanslar ile yapılan el ve ayak Spa ritüeli, misafirlerine benzersiz bir deneyim yaşatıyor.EddaBeauty Academy, konusunda uzman bir ekipten oluşuyor. Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle kuruyup nemini kaybeden cildin başta kırışıklar olmak üzere her türlü riske açık hale geldiğini söyleyen uzmanlar; cilt bakımının kış aylarında daha bir önem kazandığını belirtiyor.

Türkiye’de ve dünyada ünlü dermatologların ve A+ kliniklerin kullandığı Hydrapeel bakımı sadece cilt bakımı değil aynı zamanda bir tedavi protokolü de sayılabilir.
Peki kuruyup, çatlayan ve elastikiyetini kaybeden cildin yeniden sağlığına kavuşması için nelere ihtiyacı var? Doğru kış bakımı için yapılması gereken neler? Kışa özel cilt bakımı için merak edilen her şeyi EddaBeauty Academy uzmanlarına sizin için sorduk.
EddaBeauty’nin güzellik uzmanları kış aylarında cilt bakımıyla ilgili şunları söyledi;
"Kış aylarındaki soğuk hava şartlarından dolayı yüzü sıcak suyla yıkamak son derece yanlıştır. Sıcak su ciltte kuruluk ve mat bir görüntüye sebep olur. Soğuk hava, damarların büzülmesine neden olarak derinin sağlıklı beslenmesini engeller. Bu da; soluk, mat ve kuru bir cilt yaratır. Rüzgâr ise hem soğuk havanın etkisini artırır. Soğuk havadan dolayı her tarafı kapatan kıyafetler giyilir ve cildin tamamı önemsenmez. Oysa kıyafet altında hava almayan cilt iyice kurur. Bu yüzden her banyodan sonra vücuda nemlendiriciler sürülmelidir. Vücut nemliyken sürülmesi daha iyi sonuç verir. Vücut nemlendirici ve losyonları gelişigüzel seçilmemeli, içeriklerine dikkat edilerek alınmalıdır. UV sebebiyle gelişmiş kırışıklıklar için acil önlem almak gerekir. Bilinmesi gereken en önemli unsur, koruyucuların sonbahar ve kışın da kullanılması gerektiğidir. Çünkü cildimiz gün ışığı olduğu müddetçe UV ışınlarına maruz kalır ve cildin yaşlanma süresi hızlanır. Yaşlanmış ya da kırışmış ciltler için antioksidan özellikleri olan gece kremleri, maske ürünleri ve de cildin kalınlığını azaltmaya yönelik tedavi yöntemleri tercih edilmelidir. Özellikle ani hava değişimlerinde cilde çok dikkat edilmeli, nemlendirme işlemi düzenli olarak yapılmalıdır.

Kış ayları yaşlanmış ciltlerin tedavisi için de en uygun zamandır. Yaşlanmış veya yıpranmış cildin tedavisi için: Çeşitli ilaç kremler ile cildin aktivasyonu ile ciltte yenilenme sağlanabilir.Klinikdüzeydedermaterapi, kimyasal peeling tedaviyi hızlandırıcı etki gösterirken hastanın mutlaka leke baskılayıcı günlük bir ürün kullanması gerekmektedir. Bol su içmek, taze meyve ve sebze tüketmek, ceviz, fıstık, fındık, kuru kayısı ve havuç yemek cildin ekstra nemlenmesini sağlayacaktır. Her kış uygulanacak kimyasal peeling tedavileri cilde canlılık verirken, ölü tabakanın atılmasını sağlayarak alttan daha taze ve canlı, pürüzsüz bir deri elde etmek için uygun bir tedavi yöntemi olacaktır.”

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN