HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 1 Ağustos 2016

Doktor Çift İzmir'i Sağlıkta Avrupa'ya Açtı

Magazinizmir
İzmir'de dal merkeziyle başladıkları serüvenlerini giderek büyüten doktor çift İbrahim ve Gülin Yanık, son olarak Menemen'deki Sada Hastanesi'ni satın aldı.

Hastanenin bir katını Obezite Cerrahisi'ne ayıran çift, Almanya'ya ofis açtı. "Eşimle omuz omuza mücadele edip bugünlere geldik" diyen Diş Hekimi Gülin Yanık, "İzmirimizi çok seviyoruz. Amacımız kentimizi sağlıkta Avrupa ve dünyaya açmak" dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi'nde 1998 yılında Kadın Doğum ihtasısını aldıktan sonra Manisa'nın Akhisar ilçesindeki 5 yıl görev yapan Op.Dr. İbrahim Yanık eşi Diş Hekimi Gülin Yanık ile yatırımcı olarak sağlık sektörüne girdi. Omuz omuza çalışan çift 2004 yılında bir Kadın ve Doğum Hastalıkları Dal Merkezi açtı. Çiğli'de de bir şube açan doktor çift, daha sonra Konak'taki Hayat Hastanesi'ni satın aldı. Binlerce İzmirlinin doğum yaptığı hastaneyi başarıyla işleten Yanık çifti, geçtiğimiz yıl Menemen Yolu üzerindeki Özel Sada Hastanesi'ni satın aldı.

Hep Zirveyi Hedefledik

Zorlu yolda eşinin desteğini her zaman hissettiğini anlatan Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. İbrahim Yanık, "Eşimle çok çalışarak hep zirveyi hedefledik. Kentimize tıp alanında her zaman son teknolojiyi getirmek için çaba sarf ettik. Şimdi bu bilgi birikimimizi ve deneyimimizi Sada Hastanesi'nde kullanacağız. Hastaneye şu an ciddi bir yatırım yapıyoruz" dedi.

Obezite İlk Sıraya Yükseldik

Hastanede bir Obezite Cerrahisi ekibi ve özel obez yataklarının yer aldığı Obezite Servisi oluşturduklarını belirten Dr. Yanık, bu alanda kısa sürede hızlı bir ilerleme kaydettiklerini söyledi. Şu an için Türkiye'de en çok obezite ameliyatı gerçekleştiren hastanelerin başında geldiklerini ifade eden Dr. Yanık, "Hastanede gerçekleştirdiğimiz obezite ameliyatlarında Türkiye'de ilk sıraya geçtik. Ayda ortalama 80-100 arasında obezite ameliyatı gerçekleştiriyoruz. Obezite cerrahisi için özel bir kat oluşturduk. O katı obez hastalar için dizayn ettik. Şimdi yurt dışına açılıyoruz" dedi. Kalp damar ve kardiyoloji alanlarında da yatırım yaptıklarını belirten Dr. Yanık, onkoloji ve kanser cerrahisi alanlarında Türkiye'nin sayılı merkezleri arasına girmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Hedefimiz Tüm Avrupa

Obezite alanında yurt dışındaki yatırım çalışmaları hakkında bilgi veren Diş Hekimi Gülin Yanık, Almanya'da bir ofis açtıklarını belirterek, "Almanya'dan hastalarımız gelmeye başladı. Almanya'daki obezite sorunu yaşayan Türk hastaların gelmesini amaçlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde İngiltere ve Almanya'dan dört hasta ameliyat olmaya geldi. İzmir'in bir çok ülkeyle direkt uçuşu yok. Bazı özel hava yolları Avrupa-İzmir arasında direkt uçuşlar düzenlemeye başladı. Obezite cerrahisinde İzmir'i yurt dışına açtık" şeklinde konuştu.

Her Zaman Omuz Omuza Çalıştık

Almanya dışındaki diğer ülkelere de ofis açmayı planlıyoruz" dedi. Eşiyle yıllardır omuz omuza çalıştıklarının altını çizen Gülin Dr. Yanık, "Her zaman işlerin tam merkezinde yer aldım. Omuz omuza çalıştık. Sağlık alanında hizmet vermek büyük bir uğraş ve gayret istiyor" diye konuştu. Eşinin desteğinin çok önemli olduğunu kaydeden Dr. İbrahim Yanık ise , "Tüm çalışmalarımızı eşimin desteğiyle gerçekleştiriyorum. Onun görüşlerine, tavsiyelerine çok önem veriyorum. Başarımızın sırlarından biri de bu" diye konuştu. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN