Diş Hekimlerinden Umut Çocuklarına Destek

DentGroup; çeşitli olumsuz olgular nedeniyle aile ortamından uzak, sokaklarda yaşamak zorunda kalan çocuklara, Umut Çocukları Derneği'yle hayata geçirdiği 'O Hayata Gülecek, Gelecek Değişecek' projesiyle hayata yeniden tutunmak isteyenlere umut ışığı oluyor.Kurulduğu günden bugüne ihtiyaç sahibi 10.000′in üzerinde kişiye ulaşan Umut Çocukları Derneği’nin destekçisi DentGroup; sokaklardaki karanlık gelecekten uzaklaştırılarak koruma altına alınan bireylerin, ağız-diş sağlığı kontrollerinin ve tüm diş tedavilerinin yapılması konusunda geniş kapsamlı bir süreci üstleniyor.  "Yeni nesil diş hekimliği" vizyonu doğrultusunda hareket eden DentGroup hayata geçirdiği 'O Hayata Gülecek, Gelecek Değişecek' sosyal sorumluluk projesiyle umudun çocuklarının yeni bir hayata adım atabilme konusunda da manevi destekçileri olmayı amaçlıyor.
DentGroup Acarkent Diş Hekimi Aydemir Karaer’in yaptığı açıklamada;  "2015 yılının başından bu güne birçok çocuk, genç ve yetişkinin tedavisinin üstlenmekten ve umudun çocuklarının toplumsal hayata kaynaşmalarına vesile olmaktan büyük mutluluk duyduklarını bildirdi. Sağlıksız bir ağızın tüm vücudu olumsuz etkileyeceğini belirten DentGroup Acarkent Diş Hekimi Aydemir Karaer uzun yıllar madde kullanan genç ve yetişkinlerde görülen ciddi sağlık sorunlarının giderilmesinin bireylerin yeni hayata geçiş süreçlerinde önemli bir moral ve motivasyon desteği olduğuna da dikkat çekti."Umut Çocukları Derneği Başkanı Ferhat Şahin ise yaptığı açıklamada, "Sokakta yaşayan bireylerin özellikle sağlık konusunda ciddi desteğe ihtiyacı olduğunu vurguladı. Şahin, sağlık sorunları için kapsamlı bir program oluşturduklarını bu program kapsamında DentGroup’la yaptıkları  'O Hayata Gülecek, Gelecek Değişecek' sosyal sorumluluk projesinden faydalanmak isteyen umudun çocuklarının derneğe bizzat veya telefonla başvurmaları gerektiğini aktardı."

DentGroup Hakkında:

DentGroup Diş Hekimi Efe Çelebi ve Ortodonti Uzmanı Dr.Cihan Çapan tarafından 'Yeni Nesil Diş Hekimliği' misyonuyla 2006 yılında Bağdat Caddesi’nde kuruldu. 2007 yılında, Diş Hekimi Bijen Muhit’in ekibe katılımı ile DentGroup Göztepe açıldı. 2012 yılında Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Uzmanı Neşve Çetin Kayabaşoğlu’nun katılımıyla 0-12 yaş arası minik hastalarımıza hizmet verecek DentGroup Kids kuruldu. Şubat 2013’te DentGroup A.Ş. kuruldu. Mayıs 2013’te Çene ve Yüz Protezi Uzmanı Dr. Tuğrul Saygı ile Estetik Diş Hekimi Kerem Adalet DentGroup’a katılarak DentGroup Ataşehir faaliyete başlamış oldu. Nisan 2014’te ise, Protez Uzmanı Dr. Şirin Tuzcu’nun katılımıyla, DentGroup’un Avrupa Yakası’ndaki ilk şubesi olan, DentGroup Maslak hizmete girdi. Haziran 2014’de Diş Hekimi Pelin Cuhruk Karaer ve Diş Hekimi Aydemir Karaer’in girişimiyle, DentGroup Acarkent, DentGroup’un 6. şubesi olarak hastalarına merhaba dedi. Geçen yıllarda Pedodonti Uzmanı Zeynep Yalçınkaya Erdemci, Estetik Diş Hekimleri İmren Hocaoğlu ve Ekim Emek Ertener DentGroup’a katıldı.Haziran 2015 yılında DentGroup kendi dijital diş laboratuvarı DentLab’ı kurdu. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER DentGroup İzmir, İzmir DentGroup, Umut Çocukları Derneği İzmir, İzmir Umut Çocukları Derneği, Aydemir Karaer, Ferhat Şahin, Efe Çelebi, Cihan Çapan, DentGroup Göztepe, Tuğrul Saygı, Kerem Adalet, Şirin Tuzcu, Pelin Cuhruk Karaer, Zeynep Yalçınkaya Erdemci, İmren Hocaoğlu, Ekim Emek Ertener, İzmir Sağlık, İzmir Sağlıklı Yaşam, İzmir sağlıklı Yaşam Önerileri