HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 27 Nisan 2017

Cildinizi Yıpratmadan Yenileyin

Magazinizmir
Dr. Hale Güler, Key Otel'de düzenlenen basın toplantısında estetik uygulamalarındaki teknolojik gelişmeleri anlattı. Dr. Güler, Tixel teknolojisi ile cildin yıpratılmadan yenilendiğini söyledi.

Yenilikçi termomekanikfraksiyonel doğal ısı sistemi olan TİXEL, Alsancak Key Otel de Klinik A Plus tarafından basına lanse edildi. Yeni sistem hakkında bilgi veren Dr.Güler,  "Estetikte kullanılan cihazlar, ileri teknoloji ile cilt yenileme çözümleri sunuyor. Amaç kısa sürede, cildin doğal yapısını bozmadan daha iyi bir görünüm sağlamak. Kırışıklıkların ve cilt yüzeyindeki pürüzlerin giderilmesinde sunulan en yeni teknoloji TİXEL, cildin doğasına en yakın çözümü sunuyor" dedi.

Uygulamanın patentli doğal ısı enerjisiyle ince çizgiler ve kırışıklıklarda, cilt rengi düzeltmede, hasar görmüş cildi onarmada, yaşlanma lekelerinde ve akne izlerinde iyileşme sağladığını anlatan Dr. Güler, “Doğal ısı kaynağı kullanarak, özel altın ve titanyum başlığıyla, saniyenin yaklaşık 10’da biri gibi sürelerde cildin üst katmanlarında mikro kanallar açan TİXEL, hücre zarını bozmuyor, hissedilebilecek ağrıyı en aza indirgiyor. Cilt yenileme teknolojileri genellikle dokunun kendi kendine iyileştirmesi fikriyle geliştiriliyor. İyileştirmeyi tetiklemek üzere dokuda kontrollü hasar oluşturuluyor. Tixel, cilt yenileme teknolojisinde yeni bir dönem başlatıyor. TİXEL, iletkenliği ayarlanabilir termal ucu ile ısı enerjisini dokuya iletiyor ve özel tekniğiyle hücrelerin hasar görmeden yenilenmesini sağlıyor” diye konuştu.

TİXEL Neden Farklı?

Cilt yenileme amaçlı uygulanan estetik tedavilerde çoğunlukla elektrik, lazer, ısı gibi farklı enerji akımları kullanıldığını anlatan Dr. Güler, "Dokuya iletilen enerjiye hücrelerin reaksiyon vererek cildin kendini yenilenmesi sağlanıyor. Ancak bilinen çoğu lazer uygulamasında kullanılan yüksek enerjiler yerine doğal ısı kaynağı kullanıyor. Böylelikle hücre yapısına zarar vermiyor dokuyu en güvenli şekilde buharlaştırıyor. TİXEL, kullanılan enerji miktarı ve hızına göre farklı klinik sonuçlara hizmet ediyor. Ağrı azalıyor, uygulama ardından iyileşme dönemi kısalıyor. En önemli özelliklerinden bir de her cilt tipine aynı şekilde uygulanıyor olması böylece uygulama hatalarına izin vermemesidir” diye konuştu. Klinik APlus 'ın Doktoru Hale Güler , “Medikal estetikte Avrupa ve İstanbul’daki en ileri uygulamaları takip ederek eş zamanlı İzmir’de de sunuyoruz" dedi.

NASA Astronotları İçin Tasarlandı

Astronotların yaralarının daha hızlı iyileştirilmesinde kullanılan teknolojinin estetik alanında da kullanıldığını belirten Dr. Hale Güler, Cologen Kabininin 633-660 nanometre dalga boyuna sahip kırmızı ışık ile derin dokularda cologen artımına yol açtığını söyledi. Bu tedavi sayesinde yaşlanma ile birlikte görülen yıkım hızındaki artış azalıyor. Yine yaşlanmayla beraber görülen üretim hızındaki azalma tersine çevrilerek arttırılıyor .Tedavi protokolü olarak ise haftada 2 ya da 3 seans olacak şekilde tüm vücut kabin içerisinde yatarak 20 dakika geçirilir. İstenilen etki kişiden kişiye değişmekle beraber 10-15seans yeterli olmaktadır. Uygulama sırasında cildin canlılığını arttırmak için hyalüronikasit , antioksidan , vitamin içeren özel solüsyon cilt üzerine uygulanır. Böylece cildin nem dengesi korunmuş olur.Hiçbir yan etkisi olmayan uygulamada 20 dakikalık sürede sadece ısınma hissi oluşmaktadır. Ağrı ve acı hissiyaratmayan tedavide, herhangi bir kabuklanma veyaiyileşme sürecine de ihtiyaç duyulmaz. İşlem sonrası hastagünlük hayatına oldukça rahat devam edebilir. Tedavi, her yaş grubunda, kadın ve erkeklerde, her mevsim rahatlıkla uygulanabilir diye konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN