Anne Adaylarına Gebelik Okulu Müjdesi

Özel Gözde İzmir Hastanesi anne adaylarının sağlıklı ve bilinçli bir hamilelik süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla "Gebelik Okulu" eğitimlerine başladı.Bu program ile anne ve baba adaylarının gebelik süreci ve sonrası ile ilgili bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Mavişehir'de bulunan Gen Gym Spor Merkezi’nde başlayan eğitimlerde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy başkanlığındaki ekipte, doğum koçu (ebe), psikolog ve diyetisyen yer alıyor.

Gebelik sürecinin uzman bir ekip tarafından yürütülmesi gerektiğini belirten Özel Gözde İzmir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği sorumlusu Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy, İzmir’de gebelik takibi ve sonrasındaki emzirme ve bebek bakımları eğitimleri açısından önemli bir çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Gebelerin hem fiziksel hem de psikolojik olarak yanlarında olacaklarını vurgulayan Prof. Dr. Özsoy, eğitim kapsamında doğumun tüm süreçlerini yakından takip edeceklerini dile getirdi. Eğitime baba adaylarının da katıldığını ifade eden Dr. Özsoy, "Baba adaylarına da doğum zamanı yaklaşınca nelere dikkat edeceklerini, eşlerine nasıl yardımcı olabileceklerini öğreteceğiz" diye konuştu.

Anne Adayını Tüm Risk ve Tehlikelerden Koruyacağız

Ekibin anne adayını hamileliğin üçüncü ayından itibaren takip etmeye başlayacağını aktaran Dr. Özsoy, "Gebeliği, sonrasındaki emzirme ve beslenme süreçlerini yakından takip edeceğiz. Amacımız anne ve baba adayının sağlıklı ve bilinçli bir doğum süreci geçirmesini sağlamaktır.

Diyetisyen gebelerin beslenme sürecini yürütecek. Doğum koçu nefes egzersizlerini anlatacak. Gebeler artık internete girerek kafalarını karıştırmayacaklar. Biz hem normal doğum hem de sezaryen doğuma eşit mesafedeyiz. Biz anne adayını tüm risk ve tehlikelerden koruyoruz. Gebenin sağlıklı şekilde normal doğum veya sezaryene gitmesini sağlamakla görevliyiz" dedi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel Gözde İzmir Hastanesi, Mavişehir İzmir, İzmir Mavişehir, Gen Gym Spor Merkezi İzmir, İzmir Gen Gym Spor Merkezi, Haşmet Mesut Özsoy, İzmir Sağlık, İzmir Sağlıklı Yaşam, İzmir Etkinlikleri