HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 13 Nisan 2021

Psikolojik Danışman Şenay Öztürk

Magazinizmir
İzmir’de dünyaya gelen Şenay Öztürk, Ankara Üniversitesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve Okul Öncesi Öğretmenliği lisans programlarını tamamlamıştır.

Erken çocukluk eğitimi alanında Hacettepe Üniversitesi’nde tezli yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra erken çocukluk eğitimi bilim uzmanı olmuştur. Yüksek lisans sürecinde çocuklar ve yetişkinler için Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi eğitimlerini aldım. Danışma sürecinde Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisinden yararlanıyorum. Bildiğim yabancı diller, Almanca ve İngilizcedir. 

Doğayı ve hayvanları seven, çocuk kitaplarını incelemekten keyif alan, kitap okumaya doyamayan ve çocukluk hayalim olan Çello ile ilgilenen biriyim. Hayatımda çok özel anlamı olan ve 2020 yılında sahiplendiğim Snoopy isimli can dostum var. 

 

KENDİM OLMA YOLCULUĞUM...
 
 
Bireysel olarak Varoluşçu Terapi alanında ve mesleki bilgilerimi çeşitli eğitimlerle güncelleyerek kendimi geliştirmekteyim. Psikolojik danışman olarak özellikle 0-18 yaş çocuklar ve ebeveynleri ile çalışmaktayım. Çocuklarla çalışmaktan ve çocuklardan her gün yeni bir şey öğrenmekten keyif alan bir uzman olarak çocuklarla iletişim ve etkileşim kurarken resimli öykü kitaplarından yararlanmaktayım. Aklım ve kalbimle kendim olma yolculuğumda kendi olmak isteyen bireylere psikolojik danışma hizmeti sunmaktan onur duyuyorum. Aynı zamanda dezavantajlı durumda olan çocuk ve ebeveynlerine gönüllü psikolojik danışma hizmeti sunmaktayım. Yaşamın zorlukları ile erken dönemde mücadele etmek zorunda kalan kalplere dokunabilmek ve ulaşabilmek benim için çok değerli bir yere sahip
 
2021’de İzmir Bornova’da “BULUT PSİKOLOJİK DANIŞMA MERKEZİ” ni kurdum. “Bulut” ismine karar verme sebeplerimden bahsetmek isterim. Özel sebebi, çocukluğumdan beri gökyüzüne bakmayı ve bulutları incelemeyi sevmişimdir. Bulutun terapötik sebebi ise psikolojik danışman olmama 1 yıl var iken Zeynep Selvili’nin “Pembe Fili Düşünme” kitabını okuduğumda ortaya çıktı. Kitabın bir bölümünde bireyin yaşamda gözlemci olduğundan tıpkı bir gökyüzü gibi, duygu ve düşüncelerimizin ise havadaki değişimler olduğundan bahsediyordu. Hava değişimlerinde bulutun varlığı önemli bir yere sahiptir. Sonrasında yağmuru, güneşi, karı, sisi getirir. Yaşamımızda birçok duygu ve düşünceye ev sahipliği yaparız tıpkı gökyüzünün birçok buluta ev sahipliği yaptığı gibi.
 
 
 
                            
 
 
 
İletişim Bilgilerim:
Şenay ÖZTÜRK
Kurucu/Psikolojik Danışman
Telefon: 0(552) 7930493
Adres: Erzene Mahallesi Bornova İzmir

  

FACEBOOK İLE BAĞLAN