HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 13 Temmuz 2021

HOLLANDALI YAZAR DR. BEREND SMIT’IN HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK KİTABI “BENİM KİTABIM” ARTIK TÜRKİYE’DE!

Magazinizmir
BENİM KİTABIM’I OKUDUKTAN SONRA HER ŞEYİ FARKLI DENEYİMLEYECEKSİN. BİZE BİRAZ KENDİNİZDEN VE GEÇMİŞİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Aslında kim olduğumun önemi yok ancak insan benliğimizden düşündüğümüzde bunu merak ederiz.
Küçük bir çocukken çok meraklıydım ve herkese “Neden” ve “Nasıl” sorularını sorardım. Beş yaşımdan itibaren evde Ansiklopedi okumaya başladım. Bu sayede bilgim geniş ölçüde gelişti. Kuantum fiziği, psikoloji, felsefe, teoloji, nöroplastisite ve nano-teknoloji üzerine ortalama olarak yılda 100 e-kitap okurum.
Kariyerimde, şirketler ve kuruluşlar için dünya çapında Uluslararası Sorun Çözücü olarak çalıştım. Amerika’da yaklaşık 10 yıl yaşadım. Geçmişte, benzersiz düşünme tarzımı anlatmak için dünyanın birçok sahnesinde bulundum. Birçok ünlü insanla da çalıştım ama bu önemli değil. Benim düşünce tarzıma göre; Geçmişin başarıları, arzu ettiğiniz durumu ve başarınızı elde etmek için geçerli değildir.
“Senin Gerçeğin” Aynı bilim dalındaki profesörlerin ve diğer eğitimli insanların hepsinin kendi bakış açıları ve fikirleri olduğunu tecrübe ettim. Kime inanmalısınız? Kim haklı? Bu önemli değil. Benim düşünce tarzıma göre; İnandığın şey tamamen senin gerçeğin. Fikrinizi, sonucunuzu ve gerçeğinizi Bilinç üstü ile iletirseniz, bunu realiteniz olarak alırsınız.
BENİM KİTABIM’I YAZMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?
Kariyerim boyunca Uluslararası Sorun Giderici (Uzlaşmacı) olarak çalıştım. Ulusal ve Uluslararası şirketler için yaptığım çalışmalar sırasında Napoleon Hill's kitabı olan "Düşün ve Zengin Ol" kitabındaki yönetimi uyguluyordum, kitaptaki yöntem tek başına yeterli oluyordu ancak sürekliliği olmuyordu buradaki eksik parçayı fark ettim ve kendi metodumla harmanladım. İnsanlar sürekli olarak bana Berend, gerçekten her dediğin gerçekleşiyor, metot işe yarıyor, yazılı olarak nereden bulabiliriz diyorlardı. Bütün bu sorular beni kitabı yazmama yöneltti, rezonans oluşturarak “Benim Kitabım” ortaya çıktı ve sizlere ulaştı.


BENİM KİTABIM İLE İNSANLARA NE ANLATMAYI HEDEFLİYORSUNUZ?
Benim Kitabım ile insan olduğumuza dair bilgisizliği ortadan kaldırmayı hedefliyorum. İnsan benliğimizden bilinç üstü ile nasıl iletişime geçiyoruz ve bilinç üstünden nasıl istediğimiz durumu elde ediyoruz. "Düşünme tarzım basit; İstenilen durumdan, sanki zaten oradaymış gibi sonundan düşünüyorum. Bu düşünme şekli ve altında yatan teori tam olarak sizlere tarif edilmiştir, böylece BENİM KİTABIM’I okuduğunuzda, istediğiniz yaşam şeklini elde edebilirsiniz”.
BİLİNÇ ÜSTÜ NEDİR?
Bilinç üstü, yaşayan ve yaşamış olan tüm insanların düşüncelerinden oluşur. Bilinç üstünde geçmiş, şimdi ve gelecek vardır.


FLEMENKÇE, İNGİLİZCE, İSPANYOLCA, İTALYANCASI OLAN “BENİM KİTABIM’I” TÜRKÇE ÇEVİRME FİKRİ NASIL ÇIKTI?
Türkiye’yi çok seviyorum. Hollanda’da yaşayan birçok Türk arkadaşım var, beni Türkiye’ye davet ettiler. Türk insanının misafirperverliği, kibarlığı Benim Kitabım’ı Türkçe’ye çevrilmesi kararını almamda büyük rol oynadı. Aynı zamanda Hollanda’da yaşayan dostlarından Benim Kitabım’ın metodunu duyan ama Flemenkçe bilmeyen birçok Türk insanının bana ulaşması kitabın Türkçe’ye çevrilmesiyle ilgili ana etmendir.
YAKINDA İZMİR BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK ŞEHİRDE SEMİNERLERE BAŞLIYORUZ.
İzmir’i ayrı seviyorum, benim ikinci evim. İnsanları çok sıcakkanlı. Kordon’da yürümek, Kordon manzarasında oturup bir şeyler yemek beni istediğim durumu elde etmeme neden oluyor. İzmir’de birçok insan Benim Kitabım’ı temin etti ve her gün kitaptaki yöntem ile ilgili güzel sorular alıyoruz.
Ağustos ayı itibariyle İzmir başta olmak üzere birçok şehirde “İstediğiniz yaşam şeklini” nasıl elde edeceğinizle ilgili seminerle başlayacağız. Okuyucularımızı ve hayatını değiştirmek isteyen herkesi seminerlerimize bekleriz.
HAYAT GÜZELDİR! ( Life is Beautiful) Dr. Berend Smit


www.istediginyasamsekli.com
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN