HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 6 Eylül 2022

Duy Beni Dizisinin Genç ve Başarılı Oyuncuları Efe Akerler Toprak Doğan Burak Apak ile Magazin İzmir Özel

Magazinizmir
Menajerlik sistemini, aynı zamanda yetenek yönetmenliği ile birleştirip, yirmi yıldan fazla süredir başarıyla uygulayan Serter Üçer’in sektöre kazandırdığı yepyeni isimlerden Star Tv’de yayınlanan ‘Duy Beni’ dizisinin genç oyuncuları Efe Akerler, Toprak Doğan ve Burak Apak’la İzmir’de keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Yıllardır Türk sinema ve müzik dünyasının yıldız isimlerinin röportajlarına ev sahipliği yapan Swiss Otel Büyük Efes Oteli’nde gerçekleştirdiğimiz röportajımızda genç oyuncular hedeflerini ve oyunculuk kariyerlerine nasıl başladıklarını anlattı.

-------EFE AKERLER-----

“Duy Beni” dizisinin genç oyuncusu Efe Akerler, “20 yaşımdayım. Yalova Üniversitesi’nde İngilizce İşletme okuyorum. Aynı zamanda ‘Duy Beni’ dizisinde oynuyorum.”
“Benim oyunculuk serüvenim çok güzel başladı. Oyunculuk çocukluk hayalimdi. Bunu gerçekleştirmek istiyordum. ‘Kara Para Aşk’ dizisinde Ali Yörenç’in küçüklüğünü canlandırmıştım. İlk olarak orada rol aldım. 6. sınıfa gidiyordum. Sonrasında birçok teklif geldi. Muhteşem Yüzyıl gibi birçok yapımdan teklifler aldım. Başka şehire taşındığımız için Şehzade Cihangir’in küçüklüğü rolünde oynayamadım. Babamın işinden ötürü Hatay’a taşındık. 3 yıl önce üniversite sınavı sonrasında menejerimiz Serter Üçer abiyle tanıştım. Hemen ardından Cornetto Yaz Gülü klibinde oynadım. Bu diziyi ilk duyduğumda audition verdik ve diziye kabul edildim.”
“İlerlemek istediğim bir yoldayım. Eğitimle işimi birlikte yürütüyorum. Ben profesyonel yüzücüyüm. Sabah 5’te antremanlara giderek büyüdüm. Bu yoğun tempoya alışkınım. Benim asıl hedefim tabi ki oyunculuk.”
Örnek aldığım oyuncular Leanardo Di Caprio ve Kıvanç Tatlıtuğ. Eğitimlerini alma şekilleri, oynadıkları projeler hep kaliteli işlerdi. Bende öyle olmak isityorum.
İzmir’e Alaçatı’ya her sene geliyorum. Rüzgar sörfü yapmayı seviyorum. Bu kez iş için İzmir’deyim. Ama çalışmak bana çok iyi geliyor” şeklinde duygularını ifade etti.

-------TOPRAK DOĞAN-----

Duy Beni dizisi oyuncularından Toprak Doğan, “17 yaşındayım. 12. Sınıf öğrencisiyim. Bursa’da Düşünür Koleji’nde eğitimime devam ediyorum.
Mayıs ayında menajerimiz Serter Üçer’le tanıştım. Haziran ayında diziden teklif geldi. Çok heyecanlandım. Hayalim hep oyuncu olmaktı. Tiyatro eğitimleri de aldım. Sahnede olmak istiyordum. Haziran ayından beri ‘Duy Beni’ dizisinde rol alıyorum. Bursa’da bazı tiyatro oyunlarında rol aldım.
Sektörde ilerlemek istiyorum. Okuma yazma bilmeden önce bile Kıvanç Tatlıtuğ’u örnek alıyordum. Kuzey Güney dizisinden o kadar etkinlendim ki kardeşimin ismini Kuzey olarak koymuştuk. Onun yolundan ilerlemek isterim.
Şu anda İstanbul-Bursa arası mekik dokuyorum. Yorucu ama güzel bir tempoda bir hayatım var. Çok memnunum” dedi.

-----BURAK APAK------

Duy Beni dizisinin bir diğer genç oyuncusu Burak Apak, “17 yaşındayım. Üniversite sınavına girdim. Anadolu Üniversitesi Lojistik bölümünü kazandım. Lisenin son iki yılında da açık öğretimden devam ettim. Modellikte yaptığım için şehir dışı işleri nedeniyle açık öğretime geçmiştim. Online sınavlara girerek liseyi bitirdim. Yine üniversiteyi de aynı şekilde bitireceğim. Lojistik aile mesleğimiz.”
Modellik yapıyordum. Bir gün menajerim Serter Üçer abi şahane bir teklif ile geldi. Netflix’e çekilen bir yurtdışı dizisinde oynadım. Daha sonra Medipol Hastanesi reklamında oynadım. Şimdi de Star Tv’de ‘Duy Beni’ dizisinde oynuyorum.
Türk televizyonlarında kötü oyuncuları üst sıralara çıkarmıyorlar. O yüzden genel olarak sevdiğim oyuncular ekranda yer alıyor. Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy’u örnek alıyorum.
Küçük yaşlardan beri oyunculuğu hedefliyorum. Hayallerimi yaşamak istiyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN