HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 16 Kasım 2023

BERNA ALAKUSTEKİN'DEN 'ZEYNEP KIZ' KİTABI

Magazinizmir
BERNA ALAKUSTEKİN'DEN 'ZEYNEP KIZ' KİTABI

 Zeynep Kız kitabını MSE yayın evi işbirliği ile çıkaran Berna Alakuştekin, Alsancak Be Water Cafe'de Zeynep Kız ın doğum sürecini anlatarak çocuklar ve anneleri ile buluştu. Kitaplarını imzalayan Alakuştekin, yetişkinlerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Çocuklarla birlikte etkinlik kapsamında kitabını okuyan Alakuştekin kitap serisinin devam edeceğini söyledi. 

Berna Alakuştekin, yazarlığın ciddi bir emek isteyen demlenmesi gereken bir süreç olduğunu bilen ve üstadlar karşısında kendisinin yazma gayretinde olan bir yazan olarak ifade etti. Resimli çocuk kitaplarının her yaşa hitap ettiğini düşünüyorum. Yurt dışında bir kitap fuarında "Herkes çocuk kitabı okuyacak kadar büyümüş olsa" bu yazı beni çok etkilemişti . Çocuk kitapları demek çocuktaki kalp seviyesine çıkabilmek demektir . 
Kitabımdaki kızımızın ismi Zeynep bu isimde  "ismi seçerken kültürel bir isim seçmek istedim. Yayınevimiz ile kız karakterimiz ile Cesaretli de davrandık.Çoğunluk  erkek karakterlerdir. Biz ters köşe yapıp Zeynep'ten bir kız karakter oluşturduk. Zeynep ismi ile içeriği ile değerleri anlatan ilim serisi oluşturmak istiyorum. Mevlana Celaleddin Rumi öğretileri ile yol almak istiyorum. İlk öğretimizde 'Bir mum diğer mumu tutuşturmakla ışığından hiçbirşey kaybetmez'." Tasavvuf öğrenciliğim bitmek bilmez öğrencilik hali . Bu  öğrenme yolculuğumu Zeynep Kız la buluşturmaya , Zeynep Kızım ile de dokunabildiğim bağ kurabildiğim kadar çocuğa ulaşmak istiyorum."5 yıldır sosyal sorumluluk projelerim ile toplum gönüllüsüyüm . Yüzlerce çocukla, dezavantajlı bölgelerde veya afet bölgelerinde bir araya geldim .Her projemde, her çocukta , onlarla kendimininde iyileştiğini fark ettim. 
Gönlün gönüllülük esası ile var olduğuna inanıyorum.  Zeynep Kız 'ımızında Sosyal Sorumluluk projesinde yeri hazır . Zeynep Kız Askıda . 
Nasıl mı oluyor? 
MSE yayınevimizin sitesine girerek askıda kitap projesine destek olabilirsiniz Askıda Zeynep Kız satın alma bölümünden satın alabilirsiniz . Askıda biriken kitaplar güncel şekilde satış sitesinde görülüyor. Dezavantajları olan bir bölge veya okula giderken askıdaki kitapları alıyor ve çocuklarımıza sizin vesileniz ile ulaştırıyoruz. Ayrıca hangi bölgeye kaç çocuğa kitap ulaştığını hem web sitesinden hem de sosyal medyamızda yaptığımız paylaşımlarla şeffaf bir şekilde görebilecekler." 
Bugün başka mümkünlerin kapısının açıldığı bir gün inanırsan.  Ki başka mümkünler de ancak onlara inandığında açılır. 
Kapıdan hoş girdin Zeynep Kız...
FACEBOOK İLE BAĞLAN