HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 31 Ekim 2018

Vans’ten Mickey Mouse’un 90. Yaşına Özel Bir Koleksiyon

Magazinizmir
Vans, Mickey Mouse’un 90. Yaşını kutlamak için Disney ile bir araya geliyor. Disney’in sevilen karakterlerinden Mickey Mouse’un 90. Yaşını kutlamak için, Vans tasarımcıları Mickey Mouse figürünü ayakkabılara, kıyafetlere ve aksesuarlara taşıyor.

Koleksiyonda, Mickey Mouse’un ruhunu ve ilk yaratıldığı yıl olan 1920’lerden bugüne kadarki değişimini temel alan 11 farklı tasarım yer alıyor.

Sk8-Hi modeli, Mickey Mouse’un 1928 yılında ilk kez yayınlanan siyah-beyaz sessiz filmi "Plane Crazy"e ithafen, ikonik sahnelerini kullanarak tekrar tasarlanıyor. Ayakkabının her bir yüzeyinde, patentli Mickey Mouse filminden birer kare ve topuğunda da 3 boyutlu amblem yer alıyor.

1940'ların animasyon filmi "Fantasia"nın vizyona girmesi Mickey Mouse'un afacan kişiliğini "The Sorcerer's Apprentice- Büyücünün Çırağı" olarak lanse etmiştir. Büyücünün şapkasından ilham alınarak Sk8-Hi modeli, mavi süet paneller ve kontrast sarı dikişlerle tamamlanıyor, ay ve yıldız nakışı ile süslenmiş kadife bir model ortaya çıkartılıyor. Büyücünün Çırağı'ndan esinlenilerek tasarlanan Sk8-Hi, siyah tabanı, yıldız baskılı dantelleri ve topuğundaki, Büyücünün Çırağı amblemiyle tamamlanıyor. Koleksiyonu bütünlemek için Fantasia temalı bir tişört ve Old Skool II sırt çantası, Mickey Mouse'un Büyücünün Çırağı serisine ekleniyor.

Disney hayranları kendilerine Mouseketeer diyorlar. Vans Mouseketeer’ler için bir Old Skool modelini Mickey Mouse kulübüne adıyor. Süet ve pamuklu kanvas malzemeler kullanılarak ön plana çıkan Old Skool modeli,kırmızı bir side stripe ve ayakkabının dili üzerine dikilmiş bir kulüp logosu ile tamamlanıyor. Mickey Mouse temalı Old Skool, topuklarının arkasındaki özel zincir dikişli nakış ile kusursuz formuna bürünüyor.

Vans tasarımcıları 1980ler ruhunu, pembe, sarı ve yeşil renkleri ile tasarladıkları Old Skool modeline aktarıyorlar. Ayakkabı, klasik ve havalı bir Mickey Mouse baskısı ve Vans'in ikonik damalı deseni ile tamamlanıyor. Kadın ve erkeklerin zevkle giyebileceği 80lerden ilham alan nostaljik koleksiyon arasında ceketler, kapüşonlu üstler, sırt çantaları ve aksesuarlar da yer alıyor.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN