HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 1 Kasım 2016

Kış Sezonunun En Gözdeleri

Magazinizmir
Geride bıraktığımız moda haftaları, ünlü markaların göz kamaştıran yeni koleksiyonlarıyla epey konuşuldu. Peki sezona damga vuracak aksesuar trendlerini öğrenmeye ne dersiniz?

İlgiyle takip edilen Moda Haftaları, Paris Moda Haftası’yla son buldu. Chanel’in fütüristik defilesinden, Louis Vuitton’un ikonik çantasına; Miu Miu’nun başyapıt değerindeki ayakkabılarından Balmain’in bu kış ayakları süsleyecek dizüstü çizmelerine kadar çok sayıda aksesuar ve moda trendi sezona damgasını vurdu. O zaman bu kış dolabınızda yer açmanız gereken yeni trendlere göz atma zamanı.

Gerçek Bir Başyapıt

Paris Moda Haftası’nda şanına yakışır bir koleksiyona imza atan Miuccia Prada, özellikle defile boyunca modellerin ayaklarını süsleyen ayakkabı ve terlik modelleriyle konuşuldu. Miu Miu’nun bağımlılık yaratma potansiyeli taşıyan ayakkabılarının her biri, gerçekten de birer başyapıt değerinde.

Yeni Bir İkonla Tanışın

Louis Vuitton, İlkbahar/Yaz koleksiyonunda tanıttığı çantalarla, soylu ve sofistike duruşunu pekiştirirken, ilerleyen yıllarda her kadının sahip olmak isteyeceği çantalara da yenilerini ekledi. Modern parıltılarla göz kamaştıran, ikon mertebesine şimdiden oturmuş parlak çantadan tutun da günlük zarafete yakışacak modellere kadar her bir LV çanta göz kamaştırdı.

Küpeler Kimlik Kazanıyor

Bu sezon podyumların dikkat çeken bir diğer aksesuarı da fütüristik çizgileri, grafik tasarımları ve yenilikçi materyal kullanımlarıyla dikkat çeken küpeler oldu. Loewe, Proenza Schouler ve Maison Margiela gibi ünlü moda evlerinin defilelerinde sıkça gördüğümüz ihtişamlı küpeler, görünen o ki önümüzdeki sezon kadınların kulaklarını bol bol süsleyecek.

İddialı Bileklikler

Bu sezon bileklikler de yenilikçi tasarımlarıyla dikkat çeken aksesuarlar arasında yer aldı. Loewe ve Louis Vuitton koleksiyonlarında hassas kıvrımlarıyla göz dolduran bileklikler kıyafetlere eşlik ederken, Courrèges ve Gucci’de fütüristik tasarımlar göze çarpıyordu.

Gerçek Gucci

Kısa süre içinde pek çok kadının elinde görebileceğiniz çantalardan bir diğeri de kuşkusuz Gucci’nin bu ‘tote bag’leri. Birçok ünlü ismin peşinde olduğu ‘Real Gucci’yi, şimdiden Rihanna gibi ünlülerin elinde görmeye başladık bile.

Yeni Feminen

Balmain’in yeni koleksiyonunda modellerin üzerinde gördüğümüz bacakları sımsıkı saran dizüstü çizmeler, çeşitli renklerdeki feminen görünümleriyle bu kış dolabımızın başlıca kahramanlarından olmaya aday.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN