HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MODA -- 7 Ekim 2022

DeFacto sürdürülebilir koleksiyonları ile su kaynaklarını korurken suyun temiz kullanımına dikkat çekiyor

Magazinizmir
DeFacto, su kirliliği konusunda farkındalık yaratılması ve yerel su kaynaklarının korunması konusuna dikkat çekiyor. Bu kapsamda son 3 yılda 3,5 milyon adet ürün için toplamda yaklaşık 35 bin ton su tasarrufu sağladık.

Dünya genelinde modanın fijitalleşme ve sürdürülebilirlik yolculuğuna ivme kazandıran markalardan biri olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren DeFacto, kendi lokasyonlarında su verimliliği elde etme ve üretimde su kullanımını azaltmanın yanı sıra bireylerin de karbon ayak izini azaltmalarına destek olacak koleksiyonlar tasarlıyor. DeFacto, 18 Eylül’de kutlanan “Dünya Su İzleme Günü” dolayısıyla, su kirliliği ve yerel su kaynaklarının denetiminin önemine dikkat çekiyor.

Hem üründe hem tesiste daha az su kullanımı

Son 3 yılda 3,5 milyon adet su tasarruflu ürün için yaklaşık 35 bin ton su tasarrufu elde eden DeFacto, her bir ürün için 2021 yılına geldiğinde 10,9 litre su tasarrufu sağlayarak su kullanımını 2019’dan bu yana %36 oranında azalttı.

Ayrıca genel müdürlükte kişi başı su tüketim yoğunluğunu 2016 ‘da kişi başı 17,42 metreküpten 2021 ‘de 10,84 metreküpe düşüren şirket, 1 kişinin su tüketim yoğunluğun da yüzde 38’lik bir azalma sağladı.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 2014 yılında imzalayarak perakende sektörüne örnek teşkil eden marka, kendi tesislerinde kaynak kullanımını azaltırken üretim tesislerinde atık su konusunda da gerekli önlemlerini alıyor. Sürdürülebilir koleksiyonlarıyla müşterilerine de çevreye duyarlı tüketim imkânı sunmayı amaçlıyor.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN