Yeşil Sahaların Şampiyonu Belli Oldu

Konak Belediyesi bünyesinde hizmet veren birimlerde görevli personel arasında düzenlenen Futbol Turnuvası sona erdi. Konak Belediyesi'nin Atillaspor Tesisleri'nde düzenlenen turnuvaya 16 takım katıldı.Dört grupta mesai sonrası başlayan maçlar 25 dakikalık tek devre usulü oynandı. Gruplarda ilk sırada yer alan dört takım yarı finale yükselme başarısı gösterdi. Kıyasıya bir rekabetin yaşandığı yarı final müsabakalarında gülen taraf Ulaştırma ile Destek Hizmetleri Müdürlüğü takımları oldu. Rakiplerini saf dışı bırakan her iki takım final maçında karşı karşıya geldi. Atillaspor Tesisleri’nde oynanan şampiyonluk maçında gülen taraf Destek Hizmetleri Müdürlüğü oldu.

Ödüller Pektaş'dan

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Konak Belediyesi Müdürlükler Arası Futbol Turnuvası’nın kazananları ödüllerini Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın elinden aldı. Çekişmeli olduğu kadar eğlenceli de geçen turnuvanın en centilmen takımı Bilgi İşlem Müdürlüğü olurken, üçüncülüğü Zabıta Müdürlüğü kazandı. Finalde kaybeden Ulaştırma Hizmetleri ikincilik kupasını alırken, turnuvanın şampiyonu Destek Hizmetleri’ne kupasını Başkan Pekdaş verdi. Zorlu rakipleri geride bırakarak şampiyonluk ipini göğüsleyen Destek Hizmetleri Müdürlüğü oyuncuları sevinçlerini doyasıya yaşadı.

Kadının Adı Var, Takımda Yeri Var

Öte yandan bu yıl turnuvaya ilk kez kadın personel de katıldı. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü takımında maça çıkan kadın personel turnuvanın fair-play kuralları içinde yaşanacağının da mesajını verdi. Kaleci, orta saha ve forvet konumlarında oynayan kadın çalışanlara destek veren takım oyuncuları da ellerinde taşıdıkları 'Kadınları geride bırakan toplum geride kalmaya mahkumdur', 'Kadının adı var, takımda yeri var' ve 'Kadın başımızın da takımımızın da tacı' yazılı pankartlarıyla destek oldu. Mesai arkadaşlarıyla birlikte sahadaki yerlerini alan kadın çalışanlar futbolun sadece erkek sporu olmadığını göstermiş oldu. Turnuvaya katılan tüm takımları tebrik eden Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, bu tür aktivitelerin birimler arası işbirliği ve dayanışmanın artmasına katkı koyduğunu belirtti. Ödül töreni sonunda dereceye giren takımlar baklavayla ödüllendirildi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak Belediyesi futbol, Futbol Turnuvası izmir, Atillaspor Tesisleri izmir, Konak Belediyesi Müdürlükler Arası Futbol Turnuvası, Sema Pekdaş, Zabıta Müdürlüğü izmir, izmir futbol turnuvası, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti