Vefa Kupasında Şampiyonlar Belli Oldu

Tek erkekler kategorisinde 79, tek bayanlar kategorisinde 22 ve çift erkekler kategorisinde 40 çift tenisçinin katılımıyla gerçekleşen Küçük Kulüp Vefa Turnuvası’nda kupalar sahiplerini buldu.Daha önceki senelerde çift erkekler kategorisinde oynan turnuvaya tek erkek ve tek bayanlar kategorilerinin de eklenmesiyle turnuva tenis şölenine dönüştü. Bu seneden itibaren Vefa Turnuvası olarak anılmaya başlanan ve her sene Küçük Kulüp’e katkı sağlayan bir kulüp üyesi adıyla düzenlenecek turnuva bu yıl Enver Bakioğlu onuruna oynandı.

Turnuvanın Çift Erkekler Kategorisinde Atacan Türk - Nuh Avcı ikilisi Bülent Necimoğlu- Osman Gençer çiftini 6/1 6/1 lik skorla yenerek birincilik kupasını kaldırırken, tek bayanlarda 2/6 – 6/4 – 6/3 lük skorla Sedef Çakırer birinci Duygu Turunç ikinci oldu. Tek erkeklerde ise Halil Ekinci – Eray Ertuğ maçının galibi 6-0 6-1 lik skorla Halil Ekici oldu.
Şampiyonlar ve finalistler kupalarını Bakioğlu ailesinden Semra Bakioğlu, Enver Bakioğlu, Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik ve Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Necimoğlu’nun elinden aldılar. Turnuvanın centilmen sporcuları Deniz Tanaydın ve Hüseyin Saygılı seçildi.

Törende ayrıca, turnuvanın içinde düzenlenen ve geliriTürkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne bağışlanan tavla turnuvasının şampiyonu Ahmet Salih Yiyen ve finalisti Bülent Necimoğlu’na kupalarını dernek başkanı Recep Doğru takdim etti.

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedikyaptığı konuşmada "Düzenlediğimiz çift erkekler tenis turnuvamızı bu yıl itibariyle Vefa Turnuvası olarak adlandırarak kapsamını genişlettik, turnuvamızı her sene kulübümüzün bugünlere gelmesinde emeği geçen farklı bir kişiye adamak istiyoruz. Turnuvamız ilk olarak kulübümüze önemli katkılarda bulunmuş merhum üyemiz Enver Bakioğlu adına düzenliyoruz. Geniş katılımlı ve oldukça çekişmeli maçlara ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Amacımız Türk tenisine katkıda bulunmak." dedi.

Bakioğlu ailesinden Semra Bakioğlu konuşmasında Küçük Kulüp Derneği’nin Bakioğlu ailesinin yaşamında her zaman çok farklı ve değerli bir yere sahip olduğunun altını çizdi. Enver Bakioğlu ise yaptığı konuşmada "Adını kendisinden almış olduğum büyükbabam rahmetli Enver Bakioğlu’nun adının Vefa ile hatırlanması ve Vefa Turnuvası’nın ilk kupasına isminin verilmesi tüm Bakioğlu ailesini duygulandırdı ve gururlandırdı. Bu vesile ile Küçük Kulüp Yönetim Kuruluna ve üyelerine Bakioğlu ailesi adına gönülden teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Turnuvanın ödül çekilişindeki büyük ödül scooter motosikleti Doğan Koçan kazanırken, sürpriz hediyeler de sahiplerini buldu.

Turnuva düzenlenen kokteyl ile son buldu.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Küçük Kulüp Vefa Turnuvası, Bülent Necimoğlu, Osman Gençer, Halil Ekinci, Eray Ertuğ, Emre Sarıgedik, Bülent Necimoğlu, Ahmet Salih Yiyen, Bülent Necimoğlu, Recep Doğru, Semra Bakioğlu