Türkiye'nin Önde Gelen Restoranlarından "Kırçiçeği" 30. Yaşını "İftarlık Gazoz" İle Kutluyor

İzmir'in Bornova ilçesinde 30 yıl önce 3 masa, 12 sandalye ile müşterilerine hizmet vermeye başlayan Kırçiçeği, yarattığı farklı lezzetleri, Ege'nin meşhur Karacasu pidesi ve leziz çorbaları ile bugün 22 şubeye ve yaklaşık 800 çalışana ulaştı.Geçen yıllar boyunca güler yüzlü hizmet geleneği, yenilikçi tarzı, emsalsiz lezzetleri ile 24 saat hizmet veren ve hep daha ileriyi hedefleyen Kırçiçeği Restoranlar zinciri, 30. Yaş gününde bir sürpriz yaparak Yüksel Aksu’nun yönettiği ve Cem Yılmaz’ın başrolünü oynadığı İftarlık Gazoz filminin sponsoru oldu.

Kırçiçeği Restoranlar zinciri Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş yaptığı açıklamada; "Bir Ege filmi olan İftarlık Gazoz’a katkıda bulunarak, eşsiz lezzetlerimizle benzersiz deneyimler sunup, topluma değer katarak bir fark yaratmayı ilke edinen ve sevgiyle büyüyen "Kırçiçeği" ailemizin 30. Yılımızın kutlamasını böylesine güzel bir organizasyon ile yapıyor olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz" dedi.

Yüksel Aksu'nun Son Filmi İftarlık Gazoz'da, Gazoz Ustası Cibar Kemal Rolünü Üstlenen Cem Yılmaz, Film İçin Bambaşka Bir Kimliğe Büründü

Yazın başında iki karakter birden canlandırdığı filminin ardından Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği İftarlık Gazoz için çok farklı bir karaktere bürünmesi gereken Cem Yılmaz, bunun için iki filmin çekimleri arasında ciddi bir çalışma yaptı.

Hayatı gazoz makinesi başında geçen bir ustayı canlandırdığı karakteri için vücut dili ve duruşları da dâhil olmak üzere incelemeler yapan Cem Yılmaz, başta Yüksel Aksu ile beraber çalıştığı Ege aksanı ile İftarlık Gazoz' da canlandırdığı Cibar Kemal’i ete kemiğe büründürdü. Öyle ki, Ula’ya geldiğinde kendisini karakterinin adıyla tanıştırdığında Cibar Kemal olduğuna inananlar dahi oldu.

Usta Derya Ergün'den Olgun Cibar Kemal ve Bambaşka Bir Gün Koper

Çekimler sırasında kendisini Yüksel Aksu'ya emanet eden Cem Yılmaz, filmde ilk kez Ege şivesi ile konuşurken aynı zamanda başından çıkartmadığı takkesi ve mendili, sakallı hali ile filmin oyuncularıyla tek tek çalışan makyaj ustası Derya Ergün‘nün sanatı ile görmüş geçirmiş, olgun bir gazoz ustasını beyaz perdeye taşıyor.

Derya Ergün, İftarlık Gazoz’ da 70’li yıllarda daha genç hali ile gördüğümüz Cem Yılmaz’ın, filmdeki zaman atlaması ile 80’li yıllarda büründüğü daha yaşlı halinde çok başarılı bir çalışma yaparken, 70’li yıllardaki çocuk Adem’in 80’lerde ölüm orucundaki bir mahkumu canlandırdığı halini canlandıran Gün Koper’ de mucizeler yarattı.

Cem Yılmaz’ın canlandırdığı Cibar Kemal Usta, filmde bilge ve herkes tarafından saygı gören, hayatın içinden bir usta... Camide, kahvede, çarşıda, tarlada herkes tarafından seviliyor. Çırağı Adem’i (Berat Efe Parlar) ise olmayan oğlunun yerine koyuyor. Olgun yaşının gereği zaman zaman arabuluculuk yaparken, çocuksu ruhu ile bazen de ortalığı kızıştırıyor. Tatlı dili, bilgeliği, güler yüzü ile Cibar Kemal Usta, Cem Yılmaz'ı unutturup gerçek bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

İftarlık Gazoz'un senarist ve yönetmeni Yüksel Aksu, Cem Yılmaz'ı sadece bir oyuncu olarak tanımlayıp sınırlar çizmenin ötesinde Yılmaz'ın senarist, yönetmen, yapımcı, yazar, karikatürist hatta meddah olarak da çok yönlü bir sanatçı, bir sinema insanı olduğunu söyledi. "Yazdığım Gazoz Ustası karakterini, senaryoyu okuyup geldiğinde, kamera önünde öyle farklı ve ustaca oynadı ki, bambaşka ve kurguladığımdan daha güzel bir Cibar Kemal karakteri çıktı ortaya. Bu hem benim hem filmin şansı" dedi.

İftarlık Gazoz'un İzmir Galası Kırçiçeği Ev Sahipliğinde Gerçekleştirilecek

İstanbul galasının ardından filmin yönetmeni Yüksel Aksu ve başrol oyuncuları, başta Cem Yılmaz’ın katılımları ile olmak üzere, 28 Ocak Perşembe günü saat: 21.30’da Karşıyaka’da bulunan Mavibahçe A, Cinemaximum salonlarında, Devajans organizasyonu ile gerçekleştirilecek.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kırçiçeği İzmir, İzmir Kırçiçeği, Cem Yılmaz İzmir, İzmir Cem Yılmaz, Meryem Dilşad, Derya Ergün, Berat Efe Parlar, Yüksel Aksu, Karşıyaka İzmir, Mavibahçe Cinemaximum İzmir, İzmir Etkinlikleri