HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 5 Şubat 2018

Türkiye Kupası Satranç Şampiyonu Fethi Apaydın Oldu

Magazinizmir
Antalya/Kemer’de yer alan Vogue Hotels Avantgarde Resort’ta, 26 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ve 388 sporcunun katıldığı 2018 Türkiye Kupası Şampiyonu kurucusu FM Fethi Apaydın oldu.

Şampiyona boyunca favoriler arasında gösterilen FM Apaydın, 2 beraberlik ve 9 galibiyet elde ederek namağlup şampiyon oldu. 10 puan alan tek sporcu olup 2523 ELO performansı gösterdi ve turnuva sonunda 68 rating kazanarak 2337 ELO puanına ulaştı.

Birinciliği kazanan FM Fethi Apaydın’ın yanı sıra,ikinci 9.5 puanla IM Ufuk Sezen Arat ve üçüncü 9 puan ile antrenör, GM Kıvanç Haznedaroğlu oldu. FM Apaydın ve GM Haznedaroğlu, kürsüye birlikte çıkarak Apaydın ailesine çifte gurur yaşattı.

Apaydın Satranç’ın bir diğer gurur kaynağı ise sporcu Umut Erdem Gündüz’ün final sıralamasında 8, 2000-2199 ELO klasmanında 1. olmasıydı. Aynı zamanda 2018 Türkiye Kupası’nın en başarılı ili İzmir oldu ve FM Apaydın, IM Yılmazyerli ve Gündüz bir kere daha kürsüye çıkarak İzmir’i de onurlandırdı. En başarılı il olan İzmir’i, ikinci olarak Antalya ve üçüncü olarak Mersin takip etti.

Kurucu FM Fethi Apaydın’ı, ekip arkadaşı GM Kıvanç Haznedaroğlu’nu ve sporcu Umut Erdem Gündüz’ü başarıları ve Apaydın ailesine yaşattıkları gurur için kutladılar.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN