HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 7 Şubat 2019

Topraktan Çatala; Beslenme ve Yaşam

Magazinizmir
İzmir Göztepe Rotary Kulübü'nün, İFOD (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği ile birlikte, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onayları ile organize ettiği "Topraktan Çatala; Beslenme ve Yaşam" konulu 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçları belli oldu.

Temaları, dünyada ve ülkemizde yaşanan küresel, toplumsal sorunlara dikkat çekerek, sosyal sorumluluk anlayışı ve farkındalık yaratma amacı ile belirlenen yarışmada, bu yıl katılımcılardan,her geçen gün artan sağlıksız yaşam koşulları ile doğaldan uzaklaşan toplumlarda, ekolojik yaşam bilincini oluşturacak, doğa ile uyumlu yaşamı desteklemeyi özendirecek, sistemde yanlış uygulamalar sonucu kaybolmaya yüz tutmuş doğal dengeyi yeniden kurmak için insana ve çevreye dost üretim sistemleri konusunda ilham kaynağı olacak fotoğraf kareleri beklendi.

49 ülkeden, amatör ve profesyonel 546 fotoğraf severin 1920 adet fotoğraf ile katıldığı yarışmada 15 sanatçı ödül ve mansiyon almaya hak kazanırken 50 fotoğraf sergilenmeye değer bulundu.Jüri değerlendirmesini, 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük ödülünü alan Fotoğrafçı İzzet Keribar, ünlü doğa Fotoğrafçısı Erol Doğaner, Ege Üni. İletişim Fak. Fotoğrafçılık Böl. Yar. Doç. Dr. Alahattin Kanlıoğlu ve Göztepe Rotary ile IFOD temsilcisi Berna Kızıltan’ın yaptığı yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışı 5 Şubat Salı günü İzmir Swiss Otel Kordon Sergi salonunda gerçekleştirildi.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN