HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 6 Mart 2017

Topluma Uzanan Ellere Ödül

Magazinizmir
Kültürpark Tenis Kulübü (KTK) “Topluma Uzanan Kadın” projesi kapsamında sivil topluma hizmet eden ve topluma örnek olan kadınları Kültürpark’da düzenlenen bir etkinlikle ödüllendirildi.

Kadının toplum yerindeki önemine değinen KTK Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, kadının sosyal projelerde ve toplumda daha önemli yere gelmesi için KTK olarak çalışmalara devam edeceklerini açıkladı.

"Toplumsal Bilinç Değişiyor"

KTK Sosyal Komitesi tarafından sivil topluma gönül vermiş, sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak topluma katkıda bulunan kadınların ödüllendirildiğini ifade eden Uyaroğlu, kadınların sosyal projelerde daha titiz ve dikkatli bir şekilde çalıştığının altını çizdi. KTK olarak, kadınların toplumsal projelerde ön saflarda yer almasına çok önem verdiklerini hatırlatan Uyaroğlu, "Ülkemizde bir çok dernek ve sivil toplum kuruluşlarında kadınların başkan koltuğuna geçmesi toplumsal bilincin de olumlu yönde ivme aldığını gösteriyor. Bu tarz sorumlulukların kadınlarımıza verilmesi de bizi memnun ediyor" diye konuştu.

Proje kapsamında ödül alan kadınlar Işıl Nişli, Aysel Hitay, İclal Kardıçalı, İnci Mutluer, Semra User olarak belirlenirken, KTK Sosyal Komitesi özel ödülünü ise Ülker Turgay ve Meltem Onay’ın aldı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN