HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 2 Kasım 2016

Ted İzmir Koleji Öğrencileri Dünyanın Kalpleriyle Buluştu

Magazinizmir
TED İzmir Koleji öğrencileri, farklı dillere çevirdikleri Türk dilinin belli başlı ifadelerini, el şeklindeki bayraklara yazarak dünyanın birçok ülkesine gönderdi.

TED İzmir Koleji öğrencileri, farklı dillere çevirdikleri Türk dilinin belli başlı ifadelerini, el şeklindeki bayraklara yazarak dünyanın birçok ülkesine gönderdi. Minik öğrenciler eş ülkelerdeki 'Avrupa Diller Günü'nü kutladı.

'Avrupa Diller Günü'nü kutlamak için bayraklar ve kartpostallar TED İzmir Koleji yeni akademik yılında, 17 ortaklı bir E-twinning Projesi için harekete geçti. El şeklinde bayraklar oluşturan öğrenciler, "Merhaba, buyurun, lütfen, teşekkürler, hoşçakal, geçmiş Olsun" gibi Türk dilini anlatan ve İngilizce & İspanyolca olarak da ifade edilişleri yazılan kartpostallar hazırladı. Hazırlanan kartpostallar Portekiz, Polonya, Finlandiya, İtalya, İstanbul, Litvanya ve Slovenya gibi birçok ülkeye gönderildi. Ayrıca bu sözler işaret dilinde de canlandırılarak fotoğraflar çekildi. Proje kapsamında Türk öğrencilerin gönderdiklerine kayıtsız kalmayan eş ülkelerdeki minik öğrenciler de farklı projeleri İzmir TED Koleji'ne gönderdi.

Proje ile ana sınıfı öğrencileri hem enternasyonal ortamda iletişim kurmayı hem de dünyayı yakından tanımayı, farklı kültürleri görmeyi ve uluslararası paylaşımlarda bulunmayı öğrenme imkanı elde etti. Öte yandan TED İzmir Koleji ana sınıflarında İngilizce ve İspanyolca eğitimi gören öğrenciler, öğrendiklerini yabancı diller dersi dışında bir alanda kullanarak öğrendiklerini de pekiştirdi. Yapılan ve dış ülkelerden gelen çalışmalar, TED İzmir Koleji Anasınıfı bölümünün panolarında sergileniyor. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN