HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 28 Temmuz 2017

TED İzmir Koleji, Güneşin Batmadığı İmparatorluk, İngiltere'de

Magazinizmir
TED İzmir Koleji öğrencileri, İngiltere'nin en popüler üniversitelerinden biri olan ArdinglyCollege'da, diğer dünya öğrencileri ile yaz okulu programında buluştular.

Yoğun ve standart İngilizce programları yanında öğrencilerimiz kültür, spor, proje ve drama eğitimlerinin bulunduğu zengin içerikli eğitim programları ile sahip oldukları İngilizce becerilerini ve öz güvenlerini geliştirme fırsatı yakaladılar.

Londra'da West EndDistrict'te izlenme rekorları kıran Half a Sixpence isimli ödüllü müzikalini izleme şansına erişen öğrencilerimiz, bu dünya kültür ve sanat şovunun bir parçası oldular. Öğrencilerimiz Londra'da Buckingham Palace, StJames's Park, İngiliz Polis Teşkilatı ScotlandYard, Thames Nehri, Big Ben, Parlamento Binası, CoventGarden gibi ünlü merkezlerini de ziyaret ettiler.

LeicesterSquare'de M&M World ve Lego Shop'ta keyifli zaman geçiren öğrencilerimiz, ChinaTown'ı da görme şansını yakaladılar. Öğrencilerimizin daha sonra katıldıkları 4 boyutlu şov ise görülmeye değerdi. Öğrencilerimiz, LondonEye'da tüm Londra'yı yukarıdan izledikten sonra bol bol fotoğraf çektirmelerinin ardından Londra ve Brighton'ın ünlü turistik bölgeleri gezdiler. Londra'nın Richmond bölgesinde ikamet eden İngiliz aileleri ile bir akşam yemeğinde buluşan öğrencilerimiz, onlara Türkiye'den getirdikleri hediyeleri sundular ve İngiliz gelenek ve görenekleri, yaşam şekilleri hakkında bilgi alarak merak ettikleri soruların yanıtlarını aldılar.

Hem ulusal, hem de enternasyonal arkadaşları ile birlikte olmanın mutluluğu içerisinde olan öğrencilerimiz, yaz okulu programını başarı ile bitirdiler.
Düzenlenen veda partisinde başarı sertifikalarını okul yönetiminden alan öğrencilerimiz, yeni arkadaşlarından ayrılmanın üzüntüsüyle ve onlarla tekrar görüşebilmek dilekleriyle birbirlerine veda ettiler.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN