HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 27 Aralık 2016

Sheraton Çeşme'nin Yeni Genel Müdürü Duayen Turizmci Tayfun Başkurt Oldu

Magazinizmir
Turizm sektörünün yakından tanıdığı, sektörün duayen isimlerinden Tayfun Başkurt, Sheraton Çeşme Hotel Resort & Spa genel müdürlüğüne getirildi.

30 yılı aşkın süredir turizm sektörünün içinde bulunan, başarılı bir kariyer sahibi olan Tayfun Başkurt, Dilek Holding bünyesinde faaliyet gösteren Sheraton Çeşme Hotel’in yeni genel müdürü oldu. Urla’da doğup büyüyen ve meslek hayatına İzmir Etap Pulman Otel’de başlayan Başkurt, Cesars Otel, Altın Yunus Çeşme ve Martı Resort / Martı La Perla’da genel müdürlük görevlerini yürüttü. Meslek hayatına başladığı ve birçok tecrübe kazandığı İzmir’e dönmenin mutluluğunu yaşayan Başkurt, "Daha önce de Çeşme’de görev yapmıştım. Zaten bu toprakların çocuğuyum, burada yetiştim. Burada meslek hayatım boyunca örnek aldığım duayen insanlarla çalışma fırsatı yakaladım. Bana bu tecrübeyi kazandıran İzmir’e dönerek bilgimin, becerimin, görgümün zekatını vermek istedim. Dilek Holding’e de bana sundukları bu fırsat için teşekkür ediyorum" dedi.

Hedef Koymak Önemli

Meslekte ilerlerken hedef koymanın çok önemli olduğuna inandığını dile getiren Başkurt, "Ben kariyerimin en başındayken bile bir gün otel genel müdürü olacağım diye hayal ediyordum. Bu hayallerimi çok çalışarak, mesleğinde iyi olan insanları örnek alarak başardım. Bu işin çıraklığını yaptım. Puantörlükten oda servisine, bellboyluktan kasiyerliğe, santralcilikten insan kaynaklarına kadar her departmanda çalıştım. Çıraklığı olmayan bir işin ustalığının olamayacağına inananlardanım" diye konuştu.

Ekip Çalışmasına İnanıyor

Tüm kariyeri boyunca ekip çalışmasına inandığını ve ekibine her zaman güvendiğini vurgulayan Başkurt, sözlerini şöyle sürdürdü; "Ben ekip çalışmasına son derece inanan bir insanım. Dünyanın en iyi genel müdürü bile olsanız tek başınıza bir şey yapamazsınız. Ekibim ve mesai arkadaşlarım yoksa ben de genel müdür olarak yokum, tek başıma bir şey ifade etmem. Dilek Holding tarafından bana emanet edilen Sheraton Çeşme markasını ekibimle birlikte daha iyi yerlere taşıyacağıma inanıyorum.""Kongre Turizmini Önemsiyoruz"

Sheraton Çeşme’nin 398 odası, eşsiz kumsalı, turkuaz denizi, şifalı termal suları ve farklı kapasitelerde 28 ayrı salonu ile kongre turizmi açısından oldukça elverişli olduğunu belirten Başkurt, "Sheraton Çeşme, Ege’deki en büyük kongre merkezine sahip otel. 50 kişiden 1800 kişiye kadar farklı kapasitelerde 28 ayrı salonumuz bulunuyor. Ulusal ve uluslararası kongrelere ev sahipliği yapan donanım, altyapı ve kapasiteye sahibiz. Kongre turizminin bölgemiz için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü kongre demek, bölgedeki herkese katkı sağlamak demek. Gerek ulusal gerek uluslararası kongrelerde ayakkabı boyacısından, taksicisine kadar herkese katma değer yaratılıyor. O nedenle kongre turizmi önemsiyorum. Shareton Çeşme bünyesindeki kongre merkezinin bölgeye önemli katkı sağladığına inanıyorum. Çeşme'nin destinasyon olarak kongre turizminde daha fazla ön plana çıkması ve burada olabildiğince çok kongre organizasyonu gerçekleşmesi için hep beraber çalışmalıyız." ifadesini kullandı.

2017'den Umutlu

Turizm sektörünün 2016’yı sıkıntılı kapattığını ancak 2017 yılından umutlu olduğunu dile getiren Başkurt, "2016 yılı turizm açısından zor bir yıl oldu. 2017 yılının 2016’dan daha iyi olacağını düşünüyorum. Karamsar olmamak gerekiyor. Olumsuz konuşarak bir yere varamayacağımız aşikar. Bu sektörde çalışan herkesin işini borsa gibi gün gün yakinen takip etmesi gereken bir yıl olacak. Bu memlekette yaşıyorsak elimizden gelenin en iyisini yapıp, bilgimizi becerimizi ortaya koyup daha iyi bir Türkiye için çalışmalıyız. Sektörümüz açısından ümitsiz değilim" şeklinde konuştu.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN