HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 4 Nisan 2018

Omuriliği Felcine Dikkat Çektiler

Magazinizmir
TÜRKİYE Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Başkanı Ramazan Baş, her yıl 200 - 250 kişinin çeşitli nedenlerle omurilik felci olduğunu söyledi. Baş, herkesi omurilik felcine yol açan nedenlerin ve sonuçlarının ortadan kaldırılması için geliştirdikleri projelere destek vermeye çağırdı.

TOFD Kurucusu ve Başkanı Ramazan Baş, İzmir'de derneğin kampanyalarına destek veren gönüllüler ve destekçilerle SUSUZLU ATLANTİS otelde buluştu. Derneğin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler veren Baş, 1998 yılından bu yana, öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik engellilerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Ramazan BAŞ, engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ve bası yara minderi ihtiyacını karşılamaya dönük 'Mutluluğa çevir kapak olsun' başlıklı plastik kapak toplama kampanyasın hiç durmadan sürdüğünü söyledi. Baş, İzmir'de sürdürülen kampanyanın öncüsü ve merkezi durumundaki Susuzlu Otellerinin Yönetim Kurulu Başkanı Onur SUSUZLU, Genel Müdür Serkan SIĞINMIŞ ve geri dönüşüm - çevre sorumlusu Bahar KAYA ile kampanyalarına destek veren ETİK’ten Leman ERÇAM’a,Özel Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları adına Raşit KOZAKÇI ;Hakan SOLMAZ;Turan KALELİOĞLU’na, Özel Mektebim Koleji adına Fatih ZENGİN’e DR.OETKER çalışanları adına Sevgi Canlı’ya,Buca Kızılay Şube Başkanı Fikret AKTAŞ’a, Konak Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Nermin ÖZGÜR ’e ,Barbaros Gövenphotography’den Barbaros GÖVEN’e ve Çankaya esnaflarından Ezgi HARMAN’a birer plaket vererek teşekkür etti.

TOFD Yararına Bağış Koşusu

İzmir'in 6 Mayıs 2018 günü WingsFor Life World Run adlı koşuya ev sahipliği yapacağını hatırlatan Ramazan Baş, tüm yardımseverleri Kültürpark'ın Lozan Kapısı'ndan başlayacak koşuya katılmaya çağırdı. Ramazan Baş, Türkiye'de her yıl 200 - 250 kişinin çeşitli nedenlerle omurilik felci olduğuna, omurilik felçli sayısının her yıl hızla artarak inanılmaz boyutlara ulaştığına da dikkat çekti. Baş, trafik kazaları, yüksekten düşmeler, sığ suya balıklama atlama ve benzeri sportif yaralanmalar, ateşli silah yaralanmaları, iş kazaları, doğal afetlerde yaşanan travmaların omurilik felcine yol açan başlıca etkenler olduğunu söyledi.

Omurilik felcine yol açan nedenlerin ve sonuçlarının ortadan kaldırılması için projeler geliştirdiklerini anlatan Ramazan BAŞ, herkesi bu projelere destek vermeye çağırdı.

 

 

 

HABER: Mesut Varlık
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN