HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 29 Aralık 2016

Notalar Korunmaya Muhtaç Çocuklar için..

Magazinizmir
Ege Rotary Kulübü İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçılarının desteğiyle Koruncuk Vakfı yararına bir yeni yıl konseri düzenledi.

Alsancak’taki St. Johb Evangelist Anglikan Kilisesinde gerçekleşen konser öncesi el yapımı ürünlerden oluşan bir de kermes düzenlendi.

Ege Rotary Kulübü, 1996 yılında Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu ile yapılan protokol kapsamında, bedensel veya zihinsel özrü olmayan, 0-6 yaş arasındaki korunma ihtiyacında olan çocuklar için Urla’da yapılan Koruncuk Köyüne tefrişat bağışında bulunmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. İzmir Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları Sevil Çağlar, Selin Kutlu ve Sibel Kalemci’nin String Trio olarak gönüllü sahne aldığı konser öncesi, Çovak Spor ve Sanat Kulübündeki ve Günaltay Mahallesinde bulunan Toplum Birliğindeki hanımların yaptıkları yeni yıl süsleri satışa sunuldu.

Ege Rotary Kulübü Dönem Başkanı Figen Göktürk, yaklaşık 2 ay süren hazırlık sürecinin ardından, 125 kişinin katılımıyla Korunmaya muhtaç çocukları topluma kazandırmak amacıyla hayata geçirilmiş büyük bir sosyal sorumluluk projesini yerine getirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Amacın Koruncuk Vakfını duymayanlara İzmir Urla’da inşaatı devam eden bir köyün olduğunu, bu köyün korunmaya muhtaç çocuklar için sıcak bir yuva ve güven haline dönüşmek üzere destek beklediğini belirterek “El ver hayata tutunsunlar” sloganını tüm İzmirlilere duyurmak olduğunu ifade etti. Göktürk "Sanatın ışığında bu zaman üstü mekanda yüreğinizde ve belleğinizde bu gecenin kalıcı bir tadı olmasını diliyorum" diyerek bu gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen katkı koyan herkese teşekkür etti.

Koruncuk Vakfı İzmir Şube Başkanı Işıl Saraç Nişli de iyiliğin sanatla buluştuğu bu anlamlı geceyi düzenleyen Ege Rotary Kulübü Başkanı Figen Göktürk ve kulüp üyelerine korunmaya muhtaç çocuklar adına teşekkür etti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN