Neşe ve Karikatür Müzesi İzmir'de Açıldı

Karikatürlerin 3 boyuta taşınmış formları, sizlere tebessüm olmak için, Neşe ve Karikatür Müzesi'nde sıraya girdi.Kukla, kostüm ve sahne dekoru tasarımcısı Arzu Şimşek'in 'Neşeli Başlıklar' sergisi Konak Belediyesi İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi'nde açıldı.

28 özel tiplemenin yer aldığı sergide renkli olduğu kadar eğlenceli de olan başlıklar büyük beğeni topladı. Karikatürlerin üç boyuta taşınmış birer formu gibi görünen başlıklar görenleri gülümsetirken, sergiyi izlemeye gelenler yeniden çocukluğuna döndü.

Eserlerinde sünger ve atık kumaşlar kullandığını ve hiçbir malzemenin boşa gitmediğini ifade eden Şimşek, "Özel tiplemelerimi neşeli halleriyle sergiye taşıdık. İnsanları biraz gülümsetebilmek, çocukların hayal dünyalarına katkı koyabilmek beni de mutlu ediyor" dedi.İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi'nde açılan 'Neşeli Başlıklar' sergisi 14 Mayıs tarihine kadar ziyarete açık olacak.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Arzu Şimşek, Neşeli Başlıklar İzmir, İzmir Neşeli Başlıklar, Konak Belediyesi, İzmir Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti, İzmir Açılışları