HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 16 Mart 2017

Mövenpick Hotel Izmir'de Gaziantep Lezzet Festivali Başladı

Magazinizmir
Gaziantep lezzetlerini 10-25 Mart arasında İzmirliler ile buluşturan Mövenpick Hotel Izmir’in lezzet festivali yoğun ilgiyle karşılandı.

Gaziantepli şef Erkan Çavdar’ın yuvalama, içli köfte, kuruluk dolma gibi yöresel lezzetleri İzmirliler’den tam not aldı. Her akşam bir kişiye iki kişilik Sunexpress iç hat uçak bileti hediye edilen festival 25 Mart’a kadar devam edecek.

Otelin Genel Müdürü Erhan Çetin, "Geçtiğimiz sene düzenlenen lezzet festivalinin en çok ilgi gören yöresi Gaziantep olmuştu. Bitmesini istemeyen ve tekrar yapmamızı bekleyen misafirlerimiz için Gaziantep festivalini yeniden İzmrliler ile buluşturduk. Açıkçası yoğun ilgi göreceğini bekliyorduk ve bu ilgiden çok memnunuz. İşinin ustası olan Erkan Şef yine harikalar yaratıyor.
İzmirliler, Gaziantep’in dünya mirası haline gelen lezzetlerini tatmak için Margaux Restaurant’a akın akın gelmeye başladılar, İlk günlerde yemek bloggerlarını ve İzmirli gazetecileri ağırladık,aynı zaman da İzmirliler’in yoğun ilgisiyle karşılaştık Gaziantep’in en meşhur restoranlarından birinden gelen şef Erkan Çavdar, yine Gaziantep’ten getirdiği malzemelerle 25 Mart tarihine kadar Margaux Restaurant’ta olacak. Dünyanın koruma altına aldığı Gaziantep lezzetleri olan analı kızlı, yuvalama, küşleme, içli köfte, kuru dolma, Alinazik ve daha bir çok çeşit Mövenpick Hotel Izmir’de sizleri bekliyor" dedi .

Gaziantep Lezzet Festivali’ne katılan konuklardan bir kişinin, her akşam 2 kişilik gidiş dönüş uçak bileti kazanma şansı yakaladığını belirten Erhan Çetin "Akşamları Margaux Restaurant’a gelerek Gaziantep mutfağını tercih eden bir kişi, Türkiye’nin istediği bir şehrine, istediği bir kişiyle Sunexpress Havayolları ile uçacak.

Türk mutfağının yöresel lezzetlerini yeniden keşfetmek isteyenler ile “Gaziantep Lezzet Festivali”nde buluşmak istiyoruz. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için 0232 488 14 24 nolu telefonu aramak yeterli, MovenpickHotelIzmir facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz" dedi. 

 

 

 

HABER: Mesut Varlık

FACEBOOK İLE BAĞLAN