HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 29 Haziran 2018

MaviBahçe Caz Festivali Heyecanı Başlıyor

Magazinizmir
İzmirlilerin merakla beklediği, dünyaca ünlü sanatçılarının sahne aldığı MaviBahçe Jazz Festivali, bu yıl da müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

İzmir ve çevresinden geçen yıl 30 bine yakın caz tutkunun izlediği muhteşem organizasyon, bu yıl 20-21-22 Temmuz’da MaviBahçe Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek.
Kentin alışveriş ve yaşam merkezi MaviBahçe tarafından düzenlenen, İzmir ve bölge halkının büyük ilgi gösterdiği Jazz Festivali, dopdolu programıyla caz severlere yine unutulmaz anlar yaşatacak. Kentin festivali haline gelen etkinliğin ilk günü 1920 ve 1930'ların caz standartlarını kendi tarzlarıyla harmanlayarak yorumlayan Flapper Swing, Türkiye'nin önde gelen caz piyanistlerinden biri olan Kerem Görsev ve ‘Hollanda’yı ağlatan ses” olarak tanınan Caz Sanatçısı Karsu Dönmez hayranlarıyla buluşacak.

İzleyicilerine müzik şöleni sunacak festival ikinci gününde dopdolu programıyla devam edecek. ENBE Orkestrası'nın yeni albümünde seslendirdiği parçayla dikkat çeken Ezgi Ayçe, Jazz Sanatçısı Alexos ve dünyaca ünlü Türk neyzen ve besteci Mercan Dede sahnede müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak. Türkiye’nin en başarılı caz vokallerinden Jehan Barbur ve Sibel Köse, Caz, blues sanatçısı Erkan Oğur festivalin son günü izleyiciler ile buluşacak. Festival boyunca düzenlenecek sürpriz etkinlikler ve hediye yağmuru, izleyicilere neşeli anlar yaşatacak.

15 Bin İzleyici Rekoru

Şehrin yeni yaşam merkezi MaviBahçe, geçtiğimiz yıl aynı tarihlerde düzenlediği Jazz Festivali’nde 15 bin izleyiciyi ağırlamıştı. Binlerce müziksever, üç gün boyunca müziğin ve dansın harmanlandığı konserler sayesinde keyifli ve neşeli saatler yaşamıştı. Festivale katılan dünyaca ünlü sanatçılar; Ramona, Fatih Erkoç, Kerem Görsev, Elif Çağlar, Della Miles, Tolga Bilgin, Emin Fındıkoğlu, Jam Session ve Tuncay Kayış sahne performanslarıyla izleyicileri adeta büyülemişti.

Birinci Gün

Flapper Swing, Kerem Görsev, Karsu Dönmez

İkinci Gün

Ezgi Ayçe, Alexos, Mercan Dede

Üçüncü Gün

Jehan Barbur, Sibel Köse, Caz, Erkan Oğur


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN