Liyakat Yeni Yıla Merhaba Dedi

İzmir için, toplum için çalışan, üreten, artı değer yaratan iki sivil toplum örgütü, Liyakat (Lider Yaratıcı Katılımcılar) Derneği ve Tügiad Ege Şubesi birlikte düzenledikleri etkinlik ile yeni yıla merhaba dedi.Aynı gecede LİYAKAT 5. yılını kutladı.

Birlikte olmanın gücünü, bir arada olmanın yapılabilirliğini ortaya koyan gecede İzmir'İn önde gelen kuruluşlarından LİYAKAT (Lider yaratıcı Katılımcılar) Derneği ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi İzmir Arena'da yeni yıla merhaba gecesi düzenledi. LİYAKAT Başkanı Berkay Eskinazi ve TÜGİAD Ege Şubesi Başkanı Hüseyin Canpolat'ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye İzmirli tanınmış iş adamları ve eşleri katıldı. Berkay Eskinazi ve Hüseyin Canpolat birlikte yaptıkları konuşmada yeni yıla ait umut ve beklentilerini paylaştılar.

Konuşmalarında, "İzmir'in iki değerli Sivil Toplum Örgütü olarak karşınızda bir arada olmaktan mutluyuz, gururluyuz. Yaşam pek çok olguyu bir arada iç içe, yüz yüze kavrayan bir bütün. Bir yanda savaşlar, ölümler, açlık ve terör, diğer yanda ise bilim ve teknolojide sağlanan ilerlemeler, yenilikler, kültür sanat yer alıyor. Bu birbirinden farklı hatta birbirine ters olguları tek bir yaşamda bir arada tutmaya ne dersiniz. Bunun tek bir cevabı var umut. Umut değil mi, kötülüklerin biteceğine bizi inandıran umuttur.

Yeni yıl dediğimiz şey bu yönden anlamlı yeni bir yıl demek, iyiliğe, güzelliğe, barışya, sevgiye, dostluğa ve işbirliğine bir kez daha hoş geldin demek. Yeni yıl demek, bizi ayakta tutan tüm umutlara umut katan yaşam enerjisi demek. Yeni yıl demek, kötülüklerin, savaşların, acıların bizi yaşamdan kopartamayacağını gönlümüzün en derinlerden dünyaya bir kez daha haykırmak demek" dediler. Ayrıca gecede Liyakat'ın 5. Yıl kutlaması ve pasta kesme töreni gerçekleşti. Liyakat üyeleri 5 yıl gibi kısa bir sürede İzmir'in en etkin ve saygın STK'larından birini yaratmanın , sürdürülebilir, somut sonuçları olan projeleri gerçekleştirmenin mutluluğunu paylaşarak 5. yıl pastasını hep birlikte kestiler.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği İzmir, İzmir Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği, Berkay Eskinazi, Hüseyin Canpolat, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyet Hayatı