Kültürpark Tenis Kulübü'nden Başkanlara Ziyaret Kadın Başkanlar Spor İçin Birleşti

Türkiye’de 75 yıllık tarihinde birçok başarıya imza atan, örnek kulüplerden biri olan Kültürpark Tenis Kulübü, ilk kadın Başkan Server Uyaroğlu ile çalışmalara hızlı başladı.Öncelikli hedef olarak kulübün tesis alt yapısını yenilemeyi belirleyen Kültürpark Tenis Kulübü Yönetimi, bu kapsamda ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile sınırları içinde yer aldığı Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı ziyaret etti.

İki Başkana Ziyaret

Nezaket ziyaretlerinde Kültürpark Tenis Kulübü’nü anlatan Başkan Server Uyaroğlu, yapacakları projeleri ve ihtiyaçlarını dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Kulübe ilk kadın başkan olması dolayısıyla kutladığı Uyaroğlu, Başkana kulübün bugüne kadar olan başarılarını ve İzmir’deki ağırlığını anlattı. Daha sonra Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı ziyaret eden Server Uyaroğlu Yönetimi, Belediye ile birlikte yapacakları projeleri konuştular.

Kente Yeni Sporcular Kazandıracaklar

Ziyaretleri değerlendiren Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Server Uyaroğlu, göreve gelir gelmez Kulübün eksikliklerini masaya yatırdıklarını belirterek, bunların tamamlanması için İzmir’de başta belediyeler olmak üzere tüm kurumlarla iş birliği içinde olacaklarını söyledi. Bu kapsamda önce ev sahibimizde olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret ettiklerini ifade eden Uyaroğlu, “Büyükşehir Belediyemiz kentin her alanda gelişimi için çalışıyor. Biz de bir spor kulübü olarak kentin sporda daha iyi noktalara gelmesi için çaba harcıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin de katkıları ile altyapı eksikliklerimizi gidereceğiz. Kulübümüzden daha da başarılı sporcularımızın yetişmesini sağlamak için Başkanımızdan işbirliği içinde hareket etme sözü aldık” dedi.

Kadın Başkanlardan Güç Birliği

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın da 150 yıllık belediyenin ilk kadın başkanı olması dolayısıyla ziyaretlerinin daha da anlam kazandığını anımsatan Uyaroğlu, Konak Belediyesi ile birlikte çalışma kararı aldıklarını söyledi. Tenis turnuvaları organize edeceklerini ve Konak’ın çeşitli mahallelerinden tenis sporuna ilgi duyan 7-12 yaş arası çocukları kulüplerinde yetiştireceklerini anlatan Uyaroğlu, “Başkanımız spora verdiği destek ile biliniyor. Konak Belediyesi Kadın Futbol Kulübü birçok başarıya imza atıyor. Biz bu başarıların teniste de sürmesi için her türlü işbirliğine açığız. Önümüzdeki günlerde güzel projelerle İzmir’in gündemine geleceğimizden hiç şüphem yok” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kültürpark Tenis Kulübü İzmir, İzmir Kültürpark Tenis Kulübü, Server Uyaroğlu, Aziz Kocaoğlu, Sema Pekdaş, İzmir Sporları, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti, Konak Belediyesi