HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 24 Ekim 2018

Küçük Ressamlar Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. Yılında 29 Ekim'de Anıtkabir'de

Magazinizmir
İstanbul1881 tasarım ekibi ve küçük ressamlar; 29 Ekim 2018’de 4. Kez Anıtkabir’de tuvalin başına geçiyor.

İstanbul ve Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sanat çalışmalarıyla adını duyuran sanat ve kültür platformu İstanbul1881 ve platformun tasarım ekibi 29 Ekim 2018 Pazartesi günü "Küçük Ressamlar Anıtkabir’de” projesi ile 4. Kez Anıtkabir’de tuvalin başına geçiyor.
Küçük Ressamlar Anıtkabir’de projesinin ilk etkinliğini 23 Nisan 2015’te Anıtkabir Komutanlığı ile birlikte düzenleyen sanat platformu, İngiliz ressam Ned Pamphilon’un çalışmaları ve 1.100 çocuğun katılımıyla Atatürk’ün “Yurtta Barış ve Dünyada Barış” sözlerine dikkat çekmişti.

Mustafa Kemal Atatürk ile Ülkü Adatepe’nin, Yalova Yürüyen Köşk önünde yer alan eserini barış sözleriyle oluşturulmuş bir komposizyon olarak küçük ressamlar ile birlikte resmedilmişti.
23 Nisan 2016’da ise 1.500 çocuk ile birlikte tuvalinin başında yer alan İstanbul1881, yine Ned Pamphilon’un çalışmalarıyla Prof. Dr. Aziz Sancar’a 19 Mayıs’ta Anıtkabir’de düzenlenen törende hediye edilen bilimsel tabloyu, Mustafa Kemal Atatürk’ün geometri kitabından esinlenerek boyamış ve oluşturulan büyük komposizyonda “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” sözü ile yer alan resmi küçük ressamlar ile birlikte renklendirilmişti.

23 Nisan 2017 Pazar günü ise 1.700 küçük ressamla birlikte “Bütün Ümidim Gençliktedir” veciz sözünün yer aldığı komposizyonun boyaması gerçekleştirildi.

2018’de Türkiye Cumhuriyeti’nin 95.Yılı nedeniyle 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 12:30 Anıtkabir’de tuvalin başında yer alacak küçük ressamlar Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır” sözünün boyamasını gerçekleştirecekler.

Vestel’in ana sponsorluğunu üstlendiği projede, Hayal Meyal Baskı Sistemleri, Falckon Özel İtfaiyecilik, Parlayan Medikal ve Nehir Kağıtçılık projeyi destekleyen markalar olarak öne çıkıyor.
Anıtkabir Komutanlığı’nın düzenlediği tüm çocuklara açık, ücretsiz olan ve 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 12:30’da Anıtkabir’de başlayacak olan etkinlikte, 2-7 yaş grubu çocuklar, kendileri için özel olarak hazırlanan alana rengarenk el izlerini bırakacaklar. Dev tuvali daha sonra deviralacak 8-14 yaş arasındaki çocuklar, “Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır” mesajını İstanbul1881 tasarım ekibi ile birlikte oluşturmaya çalışacaklar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yazı alanı ortasında İngiliz Ressam Ned Pamphilon’a ait The President / Cumhurbaşkanı eseri yer alacak ve bu yıl de katılımcılara ıslak imzalı sertifika dağıtımı gerçekleştirilecek.

İstanbu1881 sanat ve kültür platformunun Genel Müdürü Alp Armutlu yaptığı açıklamada: ‘İstanbul ve Mustafa Kemal’e büyük bir sevgi ve saygı ile farklı açılardan bakabilmeyi başaran tasarım ekibimizin projelerini desteklemek ve yürütmek bizlere büyük mutluluk veriyor. Bu sene artan sponsor sayımız ve özellikle global oyuncu Vestel’in verdiği önemli destek; katkı sağlayan Hayal Meyal Baskı Sistemleri, Falckon Özel İtfaiyecilik, Parlayan Medikal ve Nehir Kağıtçılık bizleri Atatürk ile ilgili gerçekleştirilen bu özel projede motive etti. Küçük Ressamlar Anıtkabir’de projesi her yıl daha kalabalık ve daha büyük bir coşku ile düzenleniyor, 4. Yılımızda da tüm küçük ressamlarımız için üreteceğiz ve çalışacağız. Ebeveynlerimizi ve tüm küçük kardeşlerimizi etkinliğimize bekliyoruz’ diyerek, proje hakkında destek veren tüm kuruluşlara teşekkür etmeyi bir borç olarak bildiklerini sözlerine kaydetti.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN