HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 28 Mart 2019

Küçük Kulüp'ten Otizmli Çocuklara Destek Etkinliği

Magazinizmir
Küçük Kulüp Derneği’nin Buca Rotary Kulübü ile ortaklaşa yürüttüğü 'Otizmin Farkındayız Onların Yanındayız' programına, Dünya Psikolojik Danışmanlık Merkezi psikologlarından Neslihan Girgin konuşmacı konuk olarak katıldı.

Girgin, otizmli çocukların farklılıkları ve onlara nasıl destek olunabileceği konusunda Küçük Kulüp üyelerine ve otistik çocukların ailelerine bilgiler verdi. Söyleşinin ardından ODER Otizm Derneği’nin desteklediği otizm tanılı çocukları ve gençleri bir araya getiren, pek çok ulusal ve uluslararası başarıya imza atmış İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu (İZOT), 20 kişilik grubu ile konser verdi. Şef Dr. Orçun Berrakçay yönetimindeki orkestra, izleyicilerden yoğun alkış aldı.

Konaklama ve Ulaşım Desteği

Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik yaptığı konuşmasında Bilkent Üniversitesi ve Türkiye Barolar Birliği’nin organizasyonu ile 'Otizm Farkındalık Haftası' dolayısıyla nisan ayında Ankara'da düzenlenecek etkinliğe davet edilen İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu (İZOT) üyesi 20 çocuğun ve ebeveynlerinin ulaşım ve konaklama masraflarının Küçük Kulüp Derneği ve Buca Rotary Kulübü tarafından karşılanacağını açkladı. Buca Rotary Başkanı Hasan Çetin ise, "Dünyada otizmli bireylerden kurulmuş en büyük orkestra ve koro olan İZOT’a destek vermekten mutluyuz. İZOT’un ulusal ve uluslararası platformda sesini daha fazla duyurabilmesi için tüm İzmirlilerin desteğini bekliyoruz" dedi. Etkinliğin sonunda, ODER Otizm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İZOT Koordinatörü Semra Güngör Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik ve Buca Rotary Başkanı Hasan Çetin’e teşekkür plaketi sundu.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN