HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 16 Ağustos 2017

Koruncuk Kahramanları Korunmaya Muhtaç Çocuklar İçin Yarıştı

Magazinizmir
Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına bu yıl 2. Kez düzenlenen Koruncuk Sörf Festivali dünyanın önde gelen sörf merkezlerinden Alaçatı’da yapıldı.

Coşku içinde geçen yarışlarda Koruncuk kahramanları kıyasıya yarıştı.

Koruncuk Kahramanlarının Rüzgarla Dansı

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına gerçekleştirilen 2. Koruncuk Sörf Festivali Çağla Kubat Windsurf Academy’de düzenlenen ödül töreni ve kokteyl ile son buldu. Büyük mücadele içinde geçen yarışlar oldukça zevkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

İki gün süren yarışlar sonunda düzenlenen ödül törenine Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Jandarma Komutanı Yzb. Erkan Bozyel, Çeşme İlçe Sağlık Müdürü Onur Sabancı,Koruncuk Vakfı İzmir Başkanı Işıl Nişli, festivalin ana sponsoru Egemedya Ajans Başkanı Hasan Ege Tütüncüoğlu, Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve ünlü televizyoncu Saba Tümer katıldı.

Çağla Kubat Alaçatı WindsurfAkademy’de düzenlenen festivalde heyecan dolu saatler yaşandı. Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan 120 sporcu 13 yaş altı,15 yaş altı ,17 yaş altı ve 21 yaş altı, kızlar ve erkekler olmak üzere toplam 8 kategoride şampiyon olabilmek için mücadele etti.

Sporcular adeta rüzgarla dans ederken Koruncuk Vakfı’na destek olmak için gelen konuklar da keyifli saatler geçirdi. İki gün süren yarışlarda U21 Kızlar kategorisinde 1. Nazlı Deniz , 2. Lara Bilem,3. Aylin Özay ; U21 Erkekler kategorisinde 1.Ali Maga,2. Atakan Sönmez, 3. Berk Kayın; U17 Kızlar kategorisinde 1.Aylin Özay,2. İpek Kaçan 3.Lara Mey Yalçın ; U17 Erkekler kategorisinde 1. Ali Maga, 2.Kutay Levent,3. AngeliHacudi; U15 Kızlar kategorisinde 1. Aylin Özay 2.İpek Kaçan 3.Lara Mey Yalçın; U15 Erkekler kategorisinde 1. Toprak Ege Hazer, 2.Ali Gunem, 3.Kerem Has ;U13 Kızlar kategorisinde 1. Elif Ercan, 2. Eylül Maraş, 3. Mimoza Meroni; U13 Erkekler kategorisinde ise 1.Ali Gunem, 2. Emre Gürsoy ,3.Berk Uşar oldu.

Kategorilerinde dereceye girenlere kupaları Saba Tümer’in sunumuyla takdim edilirken anlamlı yarışa katılan tüm sporculara madalya verildi. Survivor’un başarılı ve ünlü sporcuları Tuğçe, Burçak, Yiğit ve Serkay Tütüncü de ödül törenine katılarak genç sporculara kupalarını verdi. Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı İzmir Şubesi Başkanı Işıl Nişli festivalin gelirinin Urla’da Barbaros Mahallesi’nde inşaatı tamamlanan vakfın ikinci çocuk köyü Koruncukköy Urla için kullanılacağını belirterek tüm katılımcılara ve destekçilere teşekkür etti. Törenin sonunda Momo tarafından konuklar için birafterparty düzenlenirken sporcular ve misafirler Cansu Nihal Akarsu Bandile bu özel günün keyfini çıkardı.

FACEBOOK İLE BAĞLAN