Konak'ta Halk Oyunları Rüzgarı Esti

Konak Belediyesi'nce bu yıl 11'incisi düzenlenen Halk Oyunları Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.Kültürpark Fuar Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşen şenlikte belediyenin halk oyunları kurslarına katılan 7’den 70’e farklı yaş aralığındaki kursiyerler yıl boyunca öğrendiklerini sergileme fırsatı buldu. Konak Belediyesi Spor Müdürlüğü’nce organize edilen gecede 300 dansçının yer aldığı 12 ekip; Edirne, Artvin, Zeybek, Giresun, Roman Kafkas, Üsküp gibi 10 ayrı yörenin oyunlarını sergiledi. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da coşkulu ve görkemli geçen şenlikte çocuklar, gençler ve masterler kategorilerinde sahne alan kursiyerler başarılı performanslarıyla seyircilere keyifli bir gece yaşattı.

Özel Çocuklardan Özel Gösteri

Geleneksel olarak her yıl gerçekleşen Konak Belediyesi Halk Oyunları Şenliği’ne bu yıl Ulusal Down Sendromlular Derneği de konuk olarak katıldı. Down sendromlu çocuklar, Çayda Çıra, Delilo, Türkmen Kızı ve Hüdayda oyunlarıyla seyircilerden büyük alkış aldı. Anadolu’nun zengin motifleriyle süslü kostümlerin yanı sıra farklı yörelere ait müziklerin renk kattığı gecede gösterileri izleyen İzmirliler de zaman zaman oyunlara eşlik etti. Gece sonunda Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a ve Konak Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yasin Öztürk’e birer teşekkür plaketi verildi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Konak, Halk Oyunları, Kültürpark, Fuar, Açık Hava Tiyatrosu, Edirne, Artvin, Zeybek, Giresun, Roman Kafkas, Üsküp, Geleneksel, Down Sendromlular Derneği, Çayda Çıra, Delilo, Türkmen Kızı, Hüdayda, Anadolu, kostüm, Sema Pekdaş, Yasin Öztürk, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti