HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 4 Nisan 2017

Kalplerimiz Onlar İçin Bir

Magazinizmir
İzmir'in sanat, spor, siyaset ve cemiyet hayatının önde gelenleri, Hilton İzmir'de, ünlü modacı Siren Ertan ve erkek giyim markası Damat'ın kıyafetleri ile podyuma çıktı. Gecenin geliri ile 'Taşınabilir Kalp Tarama Cihazı' alınacak.

İzmir Doktor Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne 'Taşınabilir Kalp Tarama Cihazı' alınması amacıyla, 'Kalplerimiz Bir' adıyla gece düzenlendi. Geceye, düzenlenen defilede manken olarak podyuma çıkan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve arkadaşları damga vurdu. ‘Kalplerimiz Bir’ etkinliğinin öncülüğünü daha öncede sosyal sorumluluk projelerine imza atan Ferah Sancak üstlendi. Projenin ortaya çıkma nedenini anlatan Ferah Sancak, çeşitli kalp rahatsızlıkları nedeniyle çocukların ani kalp krizleri sonucunda yaşama veda ettiklerine dikkat çekti.

Son Yıllarda Artış

Çocuk yaşta kalp krizi geçirme olaylarını son yıllarda çok fazla duyduklarını ve gördüklerini anlatan Sancak, bu tür olumsuzlukların önlenmesi için arkadaşları ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdiklerini açıkladı. ‘Kalplerimiz Bir’ adlı sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi veren Ferah Sancak, şöyle devam etti: “Geliri, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne aktarılacak bir etkinlik planladık. İzmir’de yaşayan ve bu kente gönül vermiş insanlar olarak, minik yüreklere umut olacak bir etkinliğe imza atacağız. Minik yüreklerin ihtiyacı olan ‘Taşınabilir Kalp Tarama Cihazı’ ile çocuklarımız için ‘Kalplerimiz bir’ diyeceğiz.” BUVAK Başkanı Dr. Ülkü Karlı Vakıf ile Behçet Uz Çocuk Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi bölümünden Doç. Dr. Murat Muhtar Yılmazer ise alınacak cihaz ile ilgili konuklara bilgi aktardı. Gece; SunshineBand’in birbirinden güzel şarkılarıyla devam etti.

Kimler Katıldı?

Alev Çakaloğlu, Aslı Önder, Melis Akman, NesligülSarıgözoğlu, Özlem Akgerman, Seda Ertan Tezol, Sinem Özusta, ŞelaHabif, Tuğçe Akman, Yüksel Ak, Özge Kural, Oğuz Özkardeş, Yalım Temizocak, Necati Ateş, Alphan Veryeri, Başar Karcıoğlu, Mesut Sancak, Bülent Akgerman, Hakan Akman, OlivierVetter, Ersin Tezol, Temel Aycan Şen profesyonel mankenleri aratmadı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN