Kalder İzmir Şubesi, Otizm'e Olan Farkındalığı Arttıracak

KALDER İzmir Şubesinin Haziran ayında 16'ncısını gerçekleştireceği “Mükemmelliği Arayış Sempozyumu”na (MAS) katılımcı profilini genişletmek ve otizme olan farkındalığı artırmak için Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Merkezi (ODER) üyelerini konuk edecek.Bu yıl 'Mükemmel Denge' temasını işleyecek olan Mükemmelliği Arayış Sempozyumu'na katılacak olan ODER üyesi otizmli bireyler, ücretsiz olarak oturumlara katılacak.

ODER Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Güngör, 350 üyesi bulunan derneğin İzmir merkezli olduğunu ve yurtçapındaki birçok otizmli kişi ve yakınlarıyla da irtibat halinde olduklarını söyledi.

ODER olarak İZKA, Avrupa Birliği ve 9 Eylül Üniversitesi gibi kurum ve kuruluşlarla ortak projeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Ergin Güngör, Kaynaştırma Projesi, Otizmle Dans Projesi,
40 kişilik Mucizeler Korosu ve Ben de Başarabilirim adlı tablet uygulamasıyla çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Otizmli bireylerin küçük yaşlardan itibaren özel ilgi ve eğitim süreçlerinden geçtiği zaman ciddi ilerleme kaydettiklerini ve üniversite eğitimi görebildiklerini belirten Güngör, bu oranın yurtdışında yüzde 10 civarında olduğunu fakat Türkiye'de bir elin parmaklarını geçmediğini ifade etti.

KalDer İzmir şubesinin davetlisi olarak Mükemmelliği Arayış Sempozyumu'na katılmaktan ötürü memnuniyet duyacaklarını söyleyen ODER Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Güngör, otizm hakkındaki farkındalığı artırdıkları için KalDer yetkililerine de teşekkür etti.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kalder, İzmir, Otizm, farkındalık, Haziran, Mükemmelliği Arayış Sempozyumu, Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Merkezi, ODER, Ergin Güngör, Avrupa Birliği, İZKA, 9 Eylül Üniversitesi, Mucizeler Korosu, Türkiye, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti