HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 15 Ağustos 2018

İzmirli Söz ve Beste Yazarının Başarısı

Magazinizmir
İzmirli söz ve beste yazarı Özcan Tekin, çıkardığı "Bukelamun" adlı single çalışması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

İki günde sosyal medyada 200 bin kişinin dinlediği şarkı, yazlık mekanlarda da çalmaya başladı. Klip çalışması ile de büyük beğeni alan ve "Zamanı gelmişti" diyen Özcan Tekin, "Kendimi bildim bileli söz ve beste yazıyordum. Artık kendi single çalışmamı çıkarmamın zamanı gelmişti. Şarkımın bu kadar ilgi göreceğini ben bile tahmin etmemiştim. Ama bu hızla giderse sosyal medya üzerinden birkaç gün içinde 2 milyon tıklanmayı bekliyoruz. Şarkımı dinleyen herkese teşekkür ederim" dedi.

İlk şarkısının sözlerini 13 yaşında yazmaya başlayan ve hiçbir zaman şarkı sözü yazmayı bırakmayan Özcan Tekin, yine söz ve bestesi kendine ait olan “Bukelamun” adlı şarkısı ile müzik piyasasına merhaba dedi. Müzikseverler ve eleştirmenlerden tam not alan Tekin, sosyal medya üzerinden şarkısıyla tıklanma rekorları kırıyor. İki üniversite mezunu olan yakışıklı şarkıcı hayalimi gerçekleştirmek için yazıyorum derken, "Müzik hayatımda hep vardı. Buna en güzel örneklerden birisi de yüksek lisansta bilimsel çalışmasını müzik endüstrisi üzerine yapmasıdır. Artık single zamanı gelmişti. Kendi kurduğum yapımcı firmamın da sanatçısı olarak müzik piyasasına girdim. Türkiye’nin de en iyi sanatçıları arasında yer alan ve aynı mahalleyi paylaştığım Yıldız Tilbe, Özcan Deniz, Yavuz Bingöl, Ali Yılmaz gibi isimleri örnek alıyorum" dedi.

"İnsanlar Bukelamun Gibi"

Bukalemun adlı single çalışmasındaki parçanın sözlerini yazdığı anları, kişilerin ilişki yaşarken çok değişken karakterli olmalarına ve bununda kendisine bukalemunu hatırlattığına değinerek bu durumun şarkının yazılmasında ve çıkışında etkili olduğunu söyleyen Özcan Tekin, "Müzik aşkının önünde hiçbir gücün duramayacağına inanıyorum" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN