HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Ocak 2017

İzmirli Mimarlar Karma Sergide Buluştu

Magazinizmir
İzmir Serbest Mimarlar Derneği'nin (SMD) 22'ncisini düzenlediği karma sergide İzmirli mimarlar bir araya geldi.

İzmir Serbest Mimarlar Derneği üyesi 14 mimarın eserleri, Koleksiyon Mobilya'nın sergi alanında beğeniye sunuldu.

İzmir Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Sevgi Molva, amaçlarının nitelikli ve kaliteli mimarlık projelerini sergileyerek farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

SMD İzmir'in 2003 yılında kurulduğunu ve 55 üyesi bulunduğunu belirten Molva, İzmirli mimarların, dünya standartlarında projelere imza attıklarını söyledi.

Her yıl İzmir'deki üniversitelerde sergiler açtıklarını ve mimarlık fakültesi öğrencilerine yeni bir ufuk oluşturmak için çalıştıklarını kaydeden SMD İzmir Şubesi Başkanı Sevgi Molva, "Nitelikli ve kaliteli ürünler veren, idealist, etik çalışan mimarlarla tek çatı altında buluştuk. İzmir'de kaliteli mimari proje örneklerini artırmak, kent yapısına ve şehrin silüetine uygun, insanların ihtiyaçlarına cevap verir projeler üretmek öncelikli hedefimiz. Şehrin gelişme yönlerine göre, doğru yerde, doğru ve nitelikli projeleri çoğaltmak arzusundayız. Çünkü sağlıklı ve yaşanabilir konutlarda oturmak herkesin hakkıdır" diye konuştu.

Karma Sergiye Katılan Mimarlar

Alpay Demirci, Burçin Demirci, Hüseyin Egeli, Tamer Aksüt, Celal Koç, Şükrü Kocagöz, Vedat Tokyay, Yaşar Kunter, Emre Öztürk, Ahmet Sayar, Ayhan Abanozcu, Murat Cellat, Turgut Çıkış, Boğaç Alpugan


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN