HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Ekim 2016

İzmir'de Oktoberfest Coşkusu

Magazinizmir
Almanya’nın Bavyera eyaletinin Münih kentinde her yıl Eylül ayının son günleri ile Ekim ayının ilk haftalarında düzenlenen geleneksel OKTOBERFEST bu sene Goethe Enstitüsü İzmir Şubesi tarafından Devajans Organizasyonu ile İzmir Hilton Oteli’nde coşkuyla gerçekleşti.

Goethe Enstitüsü İzmir Şubesi Müdürü Dr. Rudolf Bartsch ev sahipliğinde geçen gecede Almanya’dan gelen müzik grubu sayıları 300’ü aşkın Türk - Alman katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı.

 

Almanya nın Münih Kenti Bavyera Eyaleti'nde 1800'lü yıllarda üst üste yaşanan kuraklık ve kıtlık sonrasında bol ürün alınması ile çiftçiler ürünlerini birleştirerek yürüyüş ile başlayan bu gelenek günümüze kadar gelmiştir.

Günümüzde her yılın Eylül ayı ortasında başlayan ve Ekim ayının ilk haftası da devam eden ve festival havasında geçen bereketi temsil eden bu etkinlik Almanya’daki gelenekleri tanıtmak adına bu yıl Goethe Enstitü ev sahipliğinde Devajans’ın organizasyonu ile gerçekleştirildi.

Seçkin konukların katılımı ile Goethe Enstitü’nün gerçekleştirdiği gecede, öğrencilere çekilişlerle armağanlar dağıtıldı. Konuklar Hilton Otel’in Oktoberfest'e özel olarak hazırlanan dekorasyon ve festivale özgü yemeklerden yiyerek farklı bir akşam yaşadılar.

Animasyon ekiplerinin ve Alman Müzik Grubunun müzikleri ile coşan konuklar, bol bol dans ederek eğlendi.

FACEBOOK İLE BAĞLAN