HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 22 Haziran 2017

İzmir Amerikan Koleji'nde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

Magazinizmir
Özel İzmir Amerikan Koleji’nin son sınıf öğrencileri okulda düzenlenen törenle yeni bir geleceğe uğurlandı. 153 öğrencinin diploma aldığı tören duygulu anlara sahne oldu.

Özel İzmir Amerikan Koleji Başdanışmanı Tim Huttemann ve Okul Müdürü Didem Erpulat, yaptıkları konuşmalarda, İzmir Amerikan Koleji’nin, öğrencilerine birçok vasıf kattığını, genç mezunların da buradan edindikleri birikim ve eğitimle başarılı bir geleceğe yelken açacaklarına inandıklarını söylediler. Sağlık ve Eğitim Vakfı Mütevelli Üyesi Ceyda Aydede de gençlere seslenerek kendilerinin artık büyük ve köklü ACI mezunları camiasının birer ferdi olduklarını söyledi ve ACI’ın "mezun olmak var, ayrılmak yok" ilkesine dayanarak, onları ileride okullarında ve Vakfın yönetim kademelerinde görmeyi istediklerini belirtti.

Konuk Konuşmacı olarak geceye katılan, Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu, genç girişimci Hakan Baş kendi hayat tecrübelerinden yola çıkarak mezunlara tavsiyelerde bulundu. Bilgi Üniversitesi ve ODTÜ tarafından yılın girişimcisi olarak ödüllendirilen, Wired UK tarafından "teknolojiye yön veren global 100 isim"den biri olarak seçilen Baş, öğrencilere, başarıya ulaşma yolunda hiçbir zorluk karşısında yılmamaları gerektiğini, çünkü ACI’dan bunun için gerekli olan değer ve becerilerle mezun olduklarını söyledi. Değerlerin başarıdaki önemini özellikle vurgulayan Baş, "Parayı hayatınızdaki temel hedef olarak koymayın, saygınlığı, zenginliğe yeğleyin. Dürüstlükten ödün vermeyin, insanların güvenini kaybetmekle para kaybetmek arasında kaldığınızda para kaybetmeyi tercih edin." dedi.

Tören okulu ilk beş sırada bitiren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Okulu birinci sırada bitiren Ladin Bölük, Atatürk Ödülü’nün de sahibi oldu. Sonrasında başlayan diploma töreninin ardından mezunlar Atatürk ilkelerine bağlı kalacaklarına and içerek keplerini havaya fırlattılar.

Tören sonrasında veliler ve öğrenciler okulun bahçesinde düzenlenen resepsiyona katıldılar. Gece, mezuniyet pastasının kesilmesi ile sona erdi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN